Tam Kapanma Sona Eriyor! Adım Adım 3 Aşamalı Normalleşme Gündemde

Sokağa çıkma kısıtlamasında son günlere geldik. Son 4 gün kala normalleşme sürecinin de detayları belli olmaya başlandı. İşte 3 kademeli normalleşme.

Tam Kapanma Sona Eriyor! Adım Adım 3 Aşamalı Normalleşme Gündemde

Tüm Türkiye geneli uygulanan Sokağa Çıkma yasağı yani tam kapanma sona eriyor. Herkesin bildiği gibi tam kapanma süreci 29 Nisan 2021 saat 19:00 itibari ile başlamıştı. Tam kapanma için artık son günlere gelindi ve 17 günlük kapanma sona ererek 17 Mayıs 2021 tarihi saat 05:00 itibari ile sokağa çıkma kısıtlaması kalkacak. Bu yönde normalleşme adımları için gelişmeler devam ediyor ve şimdilik 3 aşamalı normalleşme planı gündemde.

3 AŞAMALI NORMALLEŞME PLANI!

Sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesine günler kala normalleşme sürecinde gelişmeleri var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa çıkma kısıtlamasını ilan ederken dediği gibi vaka sayıları düşüyor. Günlük vaka sayılarının 5 bin altına düşmesini bekleyen Erdoğan vakaların düşmesi ile kademeli normalleşme süreci başlayacak. Henüz bu konuda net bir açıklama yapılmasa da bazı detaylar belli olmaya başlandı. Milliyetin yaptığı habere göre 3 kademeli normalleşme olacak. Bunlara kafeleri restoranlar gibi işletmeler, Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması ve akşam saatlerinde sokağı çıkma kısıtlaması eklenecek. İşte 3 aşamalı normalleşme adımları:

1. Aşama:

Normalleşme süreci ilk aşamasında kafeler, restoranlar ve lokantaları ilgilendiriyor. Söz konusu gelişmelere göre 17 Mayıstan sonra açılması ve 20:00 ile kapatılması güncemde. Sokağa çıkma kısıtlamasında 19:00'dan 21:00'a çekilmesi planlanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasında normalleşme sürecinde hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında Cumartesi günü yasağın kaldırılması ve Pazar günler Sokağa Çıkma kısıtlaması uygulanması beklentiler arasındadır.

2. Aşama:

İkinci aşamada Restoranların ve kafelerin 22:00 a kadar açık tutulması iç alanın kapalı olması ve dışarısının da % 50 lik dolu oranı ile kullanılması güncemde.

3. Aşama:

Üçüncü aşamada ise temmuz ayında başlaması bekleniyor ve Düğünlerin belirli kısıtlamalar ile yapılacak. Son olarak ise kafe, restoran ve lokantaların 23:45 e kadar açık kalması bekleniyor.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BU YIL OLMAYABİLİR

Milliyetin yaptığı habere göre Bu yıl eğitimin yüz yüze yapılmayacağı ve eğitimin Uzaktan yapılacağı ön görülüyor.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE