SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur Emeklilerine 3 Bin 240 Tl'ye Kadar Ödeme Tarihleri!

2020 yılını Mart ayında emeklilere ortalama Bin Tl promosyon ödemesi bekleniyor. Diğer yandan 2020 yılında ikramiye ödemeleri yapılacak ve SSK, Emekli sandığı ile Bağkur emeklileri 3 Bin 240 Tl'ye kadar fazla ödeme alacak. İşte o tarihler..

SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur Emeklilerine 3 Bin 240 Tl'ye Kadar Ödeme Tarihleri!

Önümüzdeki ay, 2020 Mart'tan itibaren emeklilere promosyon ödemeleri için kritik süreç başlayacak. Sosyal Güvenlik Kurumu ile Bankalar Birliği arasındaki anlaşmalar sonucunda ortalama Bin Tl promosyon ödemesi bekleniyor. Banka promosyon ödemelerinin yanı sıra 2020 yılında bayramlarda ikramiye ödemeleri yapılacak. Buna göre Bağkur SSK, Emekli sandığı emeklileri toplamda 3 Bin 240 Tl'ye kadar fazla ödeme alacak. O ödemelerin tarihleri belli oldu.

PROMOSYON ÖDEMESİ MART AYINDA;

Mart ayı içerisinde anlaşmalar tamamlanacak. Bankalar Birliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasındaki anlaşmaya göre emekli maaş tutarına göre ödeme gerçekleştirilecek. Yeni emekli olacaklar ile daha önce emekli maaşı alanlar istedikleri kamu ya da özel banka ile kendileri anlaşma imzalayacak. Bu rakamlar için Bankalar tarafından tutarlar açıklanacak.

Yeni emekli olacaklar için SGK il müdürlüklerine şahsen başvuru yapılabilecek. Emekli Sandığından emekli olacaklar için ise çalımakta oldukları kurumlara dilekçe ile başvuru yapılması gerekmektedir. 

İKRAMİYE ÖDEMESİ;

Emekliklerin 2020 yılında iki kez bayram ikramiye ödemesi alması bekleniyor. Ramazan bayramı için 18 ile 22 Mayıs 2020 tarihlerinde. Kurban bayramı için ise 27 ile 30 Temmuz tarihlerinde Kurban bayramı ikramiye ödemesi alacaklar. Bayram ikramiyelerine enflasyon zamları yapılacak. 2019 yılında yüzde 12 oranında enflasyon farkı oluştu. Emekliler iki bayramda da 1120 Tl ödeme alacaklar.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türkmen kapla pkro
Türkmen kapla pkro - 2 yıl Önce

Poromosyonu 3200 diye kim çıkardı her şeye inanmayın onlar bazı yalalakalrın abarması birilerine şirin gözükmem için yazılan yazılara itibar etmeyin

KadersizBirİnsan
KadersizBirİnsan - 2 yıl Önce

Dul ve yetimler de alacak mı 1120 tl tabi ki hayır

sevgi vatansever
sevgi vatansever - 2 yıl Önce

Bayram ikramiyeleri iptal edildimi bilhi verirmisiniz