Sözde Habercilerin Haber Anlayışı ve Emek Hırsızlığı! İşin Olsa Haberleri Kopyalanıyor

Çok sayıda haber sitesi tarafından bugüne kadar isinolsa.com haberleri kopyalanmış, ancak üzerinde durmadığımız; kendi kendine yanlışlarından dönmesini beklemiştik. İş artık öyle bir noktaya geldi ki habercilikten ve etiğinden uzakta sözde haber siteleri tarafından İşin Olsa haberleri birebir kopyalanıp, adeta kendileri yazmış gibi kaynak eklenir hale geldi.

Sözde Habercilerin Haber Anlayışı ve Emek Hırsızlığı! İşin Olsa Haberleri Kopyalanıyor

Türkiye gündemi, ekonomi ve memur alımları konusunda sürekli olarak yeni açıklamaları kovalıyor, saatlerce devlet büyüklerinin canlı yayınlarını izliyoruz. Ufak bir açıklamayı sizlere ulaştırabilmek için saatler harcıyor, sayfalarca haber hazırlıyoruz. Yakın zaman içerisinde başlayan ve hız kazanan memur alım ilanlarını, bedelli askerlik sürecini ve gündeme yansıyan tüm gelişmeleri de yine aynı heyecan, istek ve emekle sizlere ulaştırmaya çalıştık. Yayın hayatına 5 yıl kadar önce başlayan isinolsa.com; tüm bu bahsi geçen kategorilerde haberler üretmekte, dijital medyadan sizlere ulaşmaktadır. Yaptığımız haberlerin çok sayıda haber platformu, bloğu ya da kaynağı tarafından kopyalandığı, kaynak dahi gösterilmeden sayısız kere adeta kendileri tarafından yazılmış gibi okuyuculara ulaştırılmaya çalışıldığı olmuştu. İçlerinden birisi var ki artık bu konuyu taciz boyutuna getirmiş, alanen tarafımızdan yazılan ve hakları bize ait olan haberlerimizi birebir kopyalamaya başlamış, insanlıktan ve vicdandan nasibini almamış birkaç şahıs tarafından saldırı maksatlı olarak kullanılır hale gelmiştir.

İŞİN OLSA HABERLERİNİ KOPYALAYIP, NEYİ AMAÇLIYORSUNUZ?

Tarafımızdan yazılan haberlerin, belirli kitleye hitap edecek özellikle de gündemde olanlarını özenle bulup, adeta kendileri yazmış gibi lanse ederek haberlerimizi kopyalayan; yakın zaman içerisinde defalarca el değiştiren, kötü niyetli ve çalışan hakkın saygısız bu platform için son iyi niyetli çabamız olarak bu yazımızı kaleme alıyoruz. Uygulamakta oldukları haberlerimizi kopyalama işlemini acilen bırakmalarını, yoksa gerekli süreçleri adli yollarla çözmeye başlayacağımızı bildirmek isteriz.

TELEFONLARA BAKILMIYOR, MAİLLERE YANIT YOK, İLETİŞİM NUMARASI DAHİ ŞÜPHELİ SÖZDE HABER PLATFORMU

Bir zamanlar marka değeri yüksek bir konumda iken defalarca art niyetli kişiler tarafından yönetildiği düşünülen, insan haklarına, emeğe, çalışana ve fikri haklara saygısız; insanlıktan nasibini alamamış bu vicdan yoksullarının yer aldığı haber sitesi; yalnızca bizim değil Türkiye Cumhuriyeti' nin de koyduğu bazı kuralları çiğnemektedir. Bu haber sitesi saygısızlık ve insanlık dışına çıkmanın artık öyle bir noktasına gelmiş durumda ki, sitelerinin logosunda dahi Cumhurbaşkanlığı logosunu kullanmakta, medyada algı yaratarak; devlet tarafından yayın hayatına alınmış bir haber sitesi izlenimi yaratmaya çalışmaktadır. Hatta bunu Google Play Store gibi platformlarda da alanen sergileyerek, işin vicdan ve gurur boyutunu alanen aşmaktadır.

KÖTÜ SONUÇLARDAN ÖNCE SON ÇIKIŞ

Bahsi geçen vicdan yoksunlarını her gün binlerce kişi tarafından ziyaret edilen sitemiz üzerinden ifşa ederek, onlara kötü de olsa reklam imkanı vermemek için isimlerini alanen açıklamayacağız. Şüphesiz ki kendileri bu yazıdan kim olduklarını anlayacaklardır. Belki de bu yazıyı okuyan birçok kişi, bahsi geçen siteyi çoktan anlamıştır. Uzunca sürelerdir sabrettiğimiz bu art niyetli davranışı sergileyen vicdan yoksunlarına, iyi niyetli son uyarımızdır. Bu süreçten sonra devam edilecek haber kopyalama işlerinizin muhattabı, konuyla alakası bilgilendirmesi çoktan yapılmış ve dava dosyaları hazırlanmış şirket avukatımız olacaktır.

Bahsi geçen sözde medya sitesi haber kopyalama işlemini bırakmaz ise,konu hakkında ilgili mahkemelere başvurulacak olup tüm avukat, dosya ve gider masrafları taraflarına yansıtılacaktır.

isinolsa.com

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 23:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah dinç
Abdullah dinç - 4 yıl Önce

Vay emek hırsızları..biz başka site takip etmediğimiz için dikkat edememişiz..İşinolsa çok yaşa