Son Dakika İçişleri Bakanı İstifa Etti! Resmi Twitter Hesabında Duyurdu!

Az önce son dakika olarak Twitter üzerinde yayımlanmış olan duyuruya göre İçişleri Bakanı Süleyman Solu Görevinden ayrıldığını belirtti. İşte detaylar.

Son Dakika İçişleri Bakanı İstifa Etti! Resmi Twitter Hesabında Duyurdu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan az önce üzücü haber geldi. Bakan Süleyman Soylu geçtiğimiz akşam Cuma Akşamı yürütmeye çalıştığı sokağa çıkma yasağı hakkında ortaya çıkan görüntüler sonucunda görevinden istida ettiğini belirtti. Bunu Resmi Twitter hesabından paylaşan Süleyman Soylu aşağıdaki ifadelleri kullandı.

TWİTTER'DA YAPILAN AÇIKLAMA:

"Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı.

Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın... Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum... Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık.. Allah milletimizi korusun..."

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 21:53
YORUM EKLE