Son Dakika: Binali Yıldırım' dan Ekrem İmamoğlu' na Sert Çıkış! "Mazbatan Var Mı?"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, rakibi Ekrem İmamoğlu' na sert çıkıştı. Mazbata kimdeyse o kişinin başkan olduğunu söyleyen Yıldırım, flaş ifadeler kullanarak sorumlu ve olgun davranmaya davet etti...

Son Dakika: Binali Yıldırım' dan Ekrem İmamoğlu' na Sert Çıkış! "Mazbatan Var Mı?"

İstanbul' un seçim sürecine yönelik iddiaları ve oy sayım işlemleri henüz tamamlanmadı. İtiraz başvuruları alınan ve 18 ilçede oyların yeniden sayıldığı İstanbul' da İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki sert çıkışlar ve ikili diyaloglar da sürmeye devam ediyor. Ekrem İmamoğlu' nun Anıtkabir' e gitmesi ve burada imza olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ifadelerini kullanmasına Binali Yıldırım' dan tepki geldi. İmamoğlu' nu sorumlu ve olgun davranma davet ettiği yönünde ifadeler kullanan Yıldırım, yine mazbatayı sordu.

YSK SONUÇLARI AÇIKLAYACAK

Yıldırım YSK' nın karar mercihi, oyların sayımının ardından, itiraz sürecinin sonuçlanmasıyla kararı duyuracağından bahseden Yıldırım " Seçimin patronu YSK' dır. Artık seçimin sahibi ne sayın Ekrem İmamoğlu' dur ne de Binali Yıldırım' dır. Seçimin sahibi ve karar vericisi YSK' dır. Bir kere sayın İmamoğlu' nun bu gerçeği görmesi, kabul etmesi gerekir. Ben ilk gün çok açık bir şekilde söyledim. Mazbata kime verilirse başkan odur. Ben soruyorum şimdi sayın İmamoğlu, elinde mazbatan var mı? Yok. O halde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yazarak sağa sola gitmen, orada burada hava atmanın ne anlamı var? İstanbul halkı kararını vermiştir ve bu karar YSK tarafından açıklanacaktır. Bu karar açıklanmadan, itiraz süreçleri karara bağlanmadan, sorumsuzca davranmak, toplumu germek ülkeye zarar verir, millete zarar verir. Herşeyden önce adayın kendisine de zarar. İstanbul gibi, bir memleket büyüklüğünde bir şehri idare edecek insanların daha olgun ve daha sorumlu davranmasını beklenir. " şeklinde konuştu.

YORUM EKLE