Son Dakika: Bedelli Askerlik Sevk ve Celp Tarihleri Açıklandı!

Yüzbinlerce kişi tarafından merakla beklenen bedelli askerlik sevk ve celp tarihlerine ilişkin açıklama geldi. Yüzbinlerce kişinin sevk tarihleri ve celp tarihleri belli oldu...

Son Dakika: Bedelli Askerlik Sevk ve Celp Tarihleri Açıklandı!

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde bedelli askerlik sevk ve celp tarihlerinin yakında açıklanacağını sizlere duyurmuştuk. Bu duyurumuda bedelli askerliğe gidecek vatandaşların merakla beklediği tarihlerin yakında duyurulacağına değinerek müjdeli haberi vermiştik. 19.11.2018 tarihinde yapılan bir son dakika açıklamasıyla e-Devlet üzerinden bedelli askerlik sevk ve celp tarihlerinin erişime açıldığı bilgisi aktarıldı. Yüzbinlerce vatandaş için merakla beklenen bedelli askerlik tarihleri netlik kazandı.

Yüzbinlerce kişi bekliyordu

Yapılan açıklamalarda ve sosyal medya paylaşımlarından görüldüğü üzere yüzbinlerce kişi tarafından bedelli askerlik sevk ve celp tarihleri bekleniyordu. Bu tarihler nihayet belli oldu ve adayların merakı son buldu. Bedelli askerlik yapacak vatandaşlar için aktarılan duyuruda birliklerine zamanında teslim olmayan bedelli askerler için kanuni süreçlerin başlatılacağı ve haklarının devre dışı kalacağı bilgisi aktarıldı. Bu nedenle adayların bu konuya hassasiyet göstermeleri önerilmekte, ilgili tarihlere dikkat edilmesi önerilmektedir.

Yapılan açıklamada 21 gün sürecek bedelli askerlik temel eğitimine katılacak adayların sevk ve celp tarihlerini www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden erişebilecekleri gibi, askerlik şubeleri üzerinden de öğrenebilecekleri bilgisi aktarılıyor. 21 gün sürecek bedelli askerlik temel eğitimine katılacak kişilere uygulanacak eğitim programını ve içeriğini yaptığımız haberde sizlere aktarmıştık. Bedelli askerlik eğitiminin detaylarına ulaşmak için aşağıya göz atabilirsiniz.Bu bağlantıda bedelli askerlikteki tüm eğitimlerin içeriğine, fiziksel eğitimlere, teorik eğitimlere ve silah eğitimleri gibi önemli noktalara yönelik bilgilere erişim sağlanabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 12:32
YORUM EKLE