Son 3 Günde Koronavirüs Yoğun Bakım Artan iller! 27 Temmuz Vaka Tablosu!

Koronavirüs vaka sayısına bağlı olarak yoğun bakım hasta sayısının en çok arttığı iller ile en az olduğu iller açıklandı. 27 Temmuz 2020 günlük koronavirüs vaka sayısı haberde.

Son 3 Günde Koronavirüs Yoğun Bakım Artan iller! 27 Temmuz Vaka Tablosu!

Sağlık Bakanı Fahrettin koca 27 Temmuz 2020 tarihli günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Bakan koca yaptığı açıklamalardan bir tanesi de günlük vaka sayısına bağlı olarak en çok yoğun bakım hasta sayısı artan illeri ifade etti. Sosyal medya paylaşımı detayları şu şekilde.,

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 20 Temmuz 2020 tarihli günlük test sayısının 45283 bugün bu testler içerisinden yeni enfekte olan hasta sayısı 919 ve bugün vefat eden hasta sayısı 17 olarak açıkladı daha önce enfekte olan ve bugün yapılan testler sonucunda iyileşerek sağlığına kavuşan hasta sayısının 982 olarak açıkladı. Türkiye'de bugüne kadar yaşanan vaka sayısı 227 bini geçti. Bu rakam 227 bin 019 oldu. Bugüne kadar iyileşen hasta sayısı ise 210000 sayısını geçti. Yine toplam yoğun bakım hasta sayısı 1263 Entübe hasta sayısı 392 bugüne kadar Türkiye'de hastalık nedeniyle vefat eden sayısı 5630 olarak açıklandı.

 Vaka sayısına bağlı olarak en çok yoğun bakım sayısı artan yerler;

Son 3 Gün içerisinde yoğun bakım sayısı oransal olarak en çok artış gösteren iller arasında Başkent Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Gaziantep, ve Konya illeri yer aldı. Yine oransal olarak yoğun bakımın en az artan iller arasında Balıkesir, Muğla, Isparta, Bayburt ve Sivas illeri bulunuyor.  Sevindirici bir gelişme ise 21 ilde yoğun bakım hastası  yok.

YORUM EKLE