Sıra Jandarma 4 Bin Astsubay Alımı İlanına Geldi!

Jandarma uzman ve subay alımından sonra sıra 4 bin astsubay alımı ilanına geldi. İlan ne zaman çıkar?

Sıra Jandarma 4 Bin Astsubay Alımı İlanına Geldi!

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz haftalarda uzun süredir beklenen uzman erbaş alımı ilanını duyurdu ve yurt genelinde yoğun rağbet gösterildi. Başvurular bittikten sonra ise subay alımı ilanı geldi. Buna göre 17 Şubatta başlayan başvurular 28 Şubat tarihine kadar devam edecektir. Sırada ise Jandarma 4 bin astsubay alımı ilanı var. Peki jandarma astsubay alımı ilanı ne zaman gelir? İlanın çıkacağı tarih belli oldu mu?

Martta Gelmesi Muhtemel

Uzman çavuş alımı bittikten bir süre sonra subay alımı ilanı geldiği için subay ilanına başvurular bittikten birkaç haftalık süre sonra da astsubay alımı ilanının gelmesi bekleniyor. Tahminler ilanın Mart ayında geleceği yönündedir. Buna göre Martın ikinci haftasında ilanın gelebileceği tahminleri var.

Ne Kadar Kadro Ayrılır?

Jandarma Astsubay alımına genel olarak 3 bin ile 3 bin 500 arasında kontenjan ayrılmaktadır. Ancak subay alımında olduğu gibi bu alımda da kontenjanın artması bekleniyor. Pandemi de en çok yıpranan meslek gruplarından birisi askeri sınıflar oldu. Bu sebepten dolayı emekli sayısının artması, geçen sene pandemi dolayısı ile alım sayısının düşürülmesi gibi hususlar düşünülürse bu sene yakalık olarak 4 bin kişilik atamanın yapılması beklenmektedir. İlan geldiğinde ilk haberdar olmak için aşağıdan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 02:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
jandarma bekçi
jandarma bekçi - 9 ay Önce

İyi guzel hosda.birazda jandarma bekci alimlarindan bahsetseniz cok guzel olcak.basvurular ne zaman kac bin kontejan ayrilacak

SIRADAKİ HABER