Siirt'te Şoke Eden Operasyon! 30 Gözaltı!

Güvenlik güçleri tarafından bugün Siirt'te yapılan operasyonla beraber, aralarında HDP ve DBP yöneticilerinin de bulunduğu yaklaşık 30 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Siirt'te Şoke Eden Operasyon! 30 Gözaltı!
Güvenlik güçleri tarafından bugün Siirt'te yapılan operasyonla beraber, aralarında HDP ve DBP yöneticilerinin de bulunduğu yaklaşık 30 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Siirt’te yürütülen bir soruşturma kapsamında bu sabah 70’e yakın adreste yapılan aramalarda, aralarında HDP ve DBP yöneticilerinin de bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Operasyona katılan ekipleri taşıyan zırhlı araca yazılan isim ise dikkat çekti. Operasyona katılan özel harekat timlerini taşıyan zırhlı araç üzerine Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde şehit düşen Özel Hareket Şube Müdürü Ahmet Kabukçu'nun isminin verildiği dikkat çekti.

Operasyonlarda, aralarında Belediye Eş Başkanı Belkiza Epözdemir’in eşi Ferit Epözdemir, HDP eski İl Eş Başkanı Ata İnan, Belediye eski Başkan Yardımcısı Felemez Kaya, DBP il Eş Başkanı Kıymet Mut’un da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin evlerinde aramalar yapılırken bazı dokümanlara da el konuldu. Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

ZIRHLI ARAÇTA DİKKAT ÇEKEN DETAY

Operasyona katılan özel harekat timlerini taşıyan zırhlı araç üzerine Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde şehit düşen Özel Hareket Şube Müdürü Ahmet Kabukçu'nun isminin verilmesi dikkat çekti. 15 Aralık 2015 tarihinde PKK'lı teröristlerce zırhlı araca düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 47 yaşındaki Ahmet Kabukçu 3 çocuk babasıydı. Sadırıda Kabukçu'nun yanı sıra polis memurlerı Nuri Yazanel ve Mustafa Nohut da şehit olmuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 21:20

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE