Sigorta Yaptıranlara Prim Teşviki Devlet Tarafından Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açılanan yeni yıl değişiklikleri hakkında yapılan çalışmalar yavaş yavaş beli olmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından teklif edilen öneriye göre sigorta primi teşviki ile daha çok çalışanın sigortalanması sağlanacak. 500 ve üzeri sigortalı işçi çalıştıran şirketler 3 puan 500 puan altı çalışan iş yerleri için ise 5 puan uygulaması yapılacak.

Sigorta Yaptıranlara Prim Teşviki Devlet Tarafından Verilecek

Ak Parti tarafından yeni yıla girmiş olduğumuz bu günlerde yeni bir yasa teklifli verilmeye hazırlanıyor. Bu hafta içerisinde olucak olan TBMM tarafından yürütülecek ekonomik minik pakette, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yenı yıl öncesinde yapmış olduğu konuşmalarda bahsetmiş olduğu yeni yıl müjdeleri yer alacak. En büyük beklenen müjde ise sigortalı işçi çalışan şirketlerin alacakları primler. Birçok şirket bu açıklama ile birlikte durumu yakında takip etmeye başlarken; yaşanabilecek prim desteği hakkında detaylı bilgilerin bizlere gelmiş olduğu taktirde haber sayfamız üzerinden sizlere duyuracğaımızı bilmenizi isteriz. 

YASA TEKLİFİNDE YAPILACAK DÜZENLEMELER

Ak Parti tarafından düzenlenen yasa teklifli şu şekildedir; " Sigorta primi teşviki 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan, 500'ün altında sigortalı çalıştıran iş yerleri için 5 puan olarak uygulanacak. Asgari ücret desteği ise 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 100 lira, 500'ün altında sigortalı çalıştıran iş yerleri için 150 lira olacak." şeklinde TBMM tarafına sunulması bekleniyor.

YORUM EKLE