SGK’dan Kadınlara 100 Euro! Nasıl Başvuru Yapılır ?

Hürriyetten Noyan Doğan'ın haberine göre Aile Bakanlığı kapsamında yürütülen projeye göre çalışan annelere 100 EURO verileceği belirtildi. Başvuru koşulları haberde.

SGK’dan Kadınlara 100 Euro! Nasıl Başvuru Yapılır ?

Hürriyet Noyan Doğan'ın haberine göre Avrupa Birliği Delegasyonu ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında yürütülen bu uygulamadan sigortalı çalışan anneler yararlanacak olup bu annelere 24 ay boyunca maddi destek sağlanması gündemde yer alıyor. Buna göre annelere her ay 650 lira civarında (100 avro) destek sağlanacağı açıklandı.

Başvuru Şartları Neler?

İlgili destek için Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada "Projeden 0-60 aylık çocuklarını Bakanlığımız ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak. Annelere her ay 650 lira civarında (100 avro) destek sağlanacak” ifadeleri yer aldı. Buna göre ifadede yer alan şartları sağlana anneler bu destekten yararlanabilecek.

7 İlde Başvuru ve Ödemeler Başladı

İlk olarak 7 ilde uygulama yapılacak. Bu iller Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya olup bir anneye 24 ay boyunca destek sağlanacağı açıklandı. Aynı zamanda Ayrıca mali desteğe başvuran ilk 13 bin anneye tek seferlik 650 lira (100 avro) kırtasiye desteği de sağlanacağı Bakan Selçuk’un açıklamalarında yer aldı.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

İlgili illerde bulunan ve şartları sağlayan anneler başvurularını e-devlet üzerinden yapacak olup ön kayıtın tamamlanmasının ardında SGK’dan müdürlüklerinden randevu alarak istenen belgeleri tamamlayacak. Gerekli şartların sağlanmasında sonra anneler SGK’nın proje ofislerinde kesin kayıt yaptırırak destekten yararlanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 20:16
YORUM EKLE