Seyahat İzin Belgesi İçin İçişleri Bakanlığı Ek Genelge Yayımladı!

İçişleri Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuru ile Ek Seyahat İzin Genelgesi yayımladı. Herkesi ilgilendiren genelge detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Seyahat İzin Belgesi İçin İçişleri Bakanlığı Ek Genelge Yayımladı!

İçişleri Bakanlığı yeni genelge yayımladı. Yayımlanan ek Genelge Seyehat İzin belgesini kapsamaktadır. 29 Nisan 2021 tarihi saat 19:00 itibari ile başlayan tam Kapanma süreci için herkesi merak ettiği Seyahat Belgesi Genelgesi duyuruldu. İlgili genelgeye göre kimlerde belge istenip kimlerden istenmeyeceği açıklandı. Söz konusu genelge Türkiye Geneli 81 ile gönderildi.

SEYAHAT BELGESİ İÇİN EK GENELGE:

Bakanlığımız tarafından 81 İl Valiliğine Seyahat İzin Belgesi Ek Genelgesi gönderildi. Genelge kapsamında; zorunlu bir kamusal görevin ifası için kurumlarınca görevlendirilmiş olan kamu görevlilerinin yanı sıra, profesyonel spor müsabakaları ile yurt içi ve yurt dışı müsabaka ve kamplara katılacağına yönelik ilgili federasyonlarca belge düzenlenmiş olan milli sporcular, yöneticiler ve diğer görevlilerin (hakem, gözlemci, temsilci vb.) her türlü vasıtayla yapacakları şehirler arası seyahatlerde kimlik kartı ve görev belgesinin ibrazı yeterli olacak. Ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeyecek

Toplu ulaşım araçlarıyla (uçak, tren, otobüs vb.) yapılacak seyahatlerde, toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme veya firmalar tarafından bu hususa ilişkin kontrol sağlanacak. Kimlik kartı ve görev belgesi düzenlenmiş olan kişilerin (ayrıca seyahat izin belgesi istenilmeden) toplu ulaşım araçlarına kabulleri sağlanacak.

Kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde, şartları tutan kamu görevlileri, sporcu, yönetici ve diğer görevlilerin şehirler arası seyahatlerine izin verilecek ve seyahat izin belgesi istenmeyecek.

Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın
Aydın - 3 yıl Önce

Arkadaşlar ben inşaat çıyım ve İstanbul dayım şuan bayram kendi evime gidemeyecekmiyim ayrıca işimiz bir kaç güne bitiyor ve çıkışım verilecek nasıl olacak bir fikri olan varmı?

Ece
Ece @Aydın - 3 yıl Önce

Abi 199 ara gidebiliyorsun evine seyahat izni al git