Şehirlerarası Otobüs Seyahatine Kısıtlama Getirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni bir açıklama yaptı. Şehirler arası otobüs seyahatlari izine tabi olacak. Otobüs yolculuğu kısıtlaması nasıl uygulanacak

Şehirlerarası Otobüs Seyahatine Kısıtlama Getirildi.

Otobüs seyahatleri durduruldu mu

İçişleri Bakanlığından son dakika bir açıklama geldi. Şehirlerarası otobüs işletmelerinin seyehatları kısıtlandığı açıklandı. Koronavirüs yayılımın önüne geçilmesi için bazı tedbirler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde açıklanan genelgede otobüslerdeki yolcu sayıları yarıya indirilmişti. Otobüs seferlerini yapılması için izne tabi tutulacak. Seferler bu akşam saatlerinden itibaren uygulanacak. Bakan Soylu yaptığı açıklamada "Tüm otogarlardaki otobüs seyahatleri izne bağlı, mücbir sebep olmadan sefer yaptırmayacağız." dedi.

HAFTA SONU PİKNİKLER YASAKLANIYOR!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıkalamlardan bir tanesi de hafta sonları sahil ve pikniklerde yasaklandı. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarda kapatılan iş yeri sayısı 211 bin 670 olarak açıklando. Diğer açıklamalarda ise sokağa çıkma yasağı uygulaması için geldi. Bakan Soylu gerek yok demem virüs bulaşıcılığının hangi ölçekte olacağını ve nasıl olacağı konusunda bu günden bir şey söylemek sadece tahmin olur dedi.

12 BELDE VE KÖY KARANTİNADA;

Bakan Soylu açıklamalarında Ülke genelindeki 12 belge ve köy karantina altına alındığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 01:12

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE