Seçimlerde Sandıklar Saat Kaçta Açılacak?

Türkiye seçime gidiyor. Demokrasi şöleni başladı. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için oy kullanılmaya devam ediyor. Peki sandıklar ne zaman açıklanacak? Sandıklar saat kaçta açılacak. Seçim sonuçları ne zaman belli olur?

Seçimlerde Sandıklar Saat Kaçta Açılacak?

Türkiye seçime gidiyor. 27. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 56 milyon 632 kişi seçimde oy kullanacak. 24 Haziran seçimlerinde 180 bin 65 sandıkta oy kullanma işlemleri devam ediyor. Yurtdışında kurulan sandıklarda oylarda Ankara ATO'da açılacak ve sayıma başlanacak. Sandıklar ne zaman açılacak? Sandıkların açılmasıyla seçimler saat kaçta açıklanacak?

SANDIKLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Yüksek Seçim Kurulunun yayımladığı karara göre seçim işlemleri yapılacak ve seçim sonuçları YSK'nın belirlediği saatlere göre açıklanmaya başlanacak. Buna göre seçimde sandıklar 17:00 sıralarından itibaren kapanacak ve seçim sandıkları görevli memurlar ve müşahitler eşliğinde açılarak sayımı gerçekleşecek.

YSK'da yapılan açıklamaya göre sonuçları geçici sonuçlar bu gece açıklanabilir. Ayrıca haber ajansların tv kanallarına göndermiş olduğu sandık sonuçları da Türkiye seçimi Tv ekranlarından ve internet sitelerinden takip edebilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 16:49
YORUM EKLE