Seçimden Önce EYT Sorunları ve KYK Borç Silinmesi Mecliste Gündeme Gelebilir!

Emeklilikte yaşa takılanlar EYT gündemi yeniden meclise taşınabilir. Diğer bir konu ile sosyal medyada seslerini duyuran KYK kredi borçlularının borç silinmesi için TBMM'de yeni gelişmeler yaşanabilir. Tüm bunlar ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Seçimden Önce EYT Sorunları ve KYK Borç Silinmesi Mecliste Gündeme Gelebilir!

EYT çözüme kavuşacak mı? KYK borçları silinsin diye bekleyen adaylar için meclis gündemine gelebilir. İşte gelişmeler..

EYT için bekleyiş devam ediyor. Emeklilikte yaşa takılanlar uzun zamandır sosyal medya siteleri üzerinden seslerini durmak istemekteler. Son yapılan açıklamaların ardından düzenlemenin söz konusu olmadığı açıklamaları yapılmıştı. Buna rağmen bekleyişte bulunan adaylar  gelece yeni haberler beklemekte. En son Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Cumhurbaşkanımız da açıkladı, gündemimizde yok şu anda. Çocuklarımızın geleceği için gündemimizde yok esasında." demişti. EYT yasa teklifi daha önce meclis tarafından reddedilmişti.

KYK BORÇ SİLİNECEK Mİİ?

Yükseköğrenimlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığının Kredi Yurtlar Kurumu KYK kredisi çekerek öğrenimleri sonrası dönemlerde ödeme yapacak olan öğrenciler. Mezun olmaların ardından geri ödemelerde zorlandıklarını belirtmekteler. KYK kredi borçlarının silinmesini istemekteler. KYK kredi borç silinmesi durumunda daha önce ödemelerini tamamlayan adayların durumlarının nasıl olacağı da merak konusu oldu.

EYT SORUNLARI MECLİS GÜNDEMİNE GELEBİLİR?

SSK'lı olup 08/09/14999 öncesi işe girenler için eklenen yaş şartı ile birlikte erkeklerde 60 kadınlarda ise 58 olan değişikliği emekli olmayı bekleyen adaylar için bekleme süresini getirdi. Emeklilikte yaşı bekleyen çalışanlar emekli olmak istemekteler. Milli gazetede yayımlanan habere göre seçim öncesinde yeni bir çalışma yapılabilir. EYT sorunları ile KYK borç silinme konusu meclise taşınabilir. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 21:23

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Koray
Koray - 2 yıl Önce

Eyt liler sizin hakkinizi vermeyenlere inat edenlere oyle bir tokat atinki boyunlari kirilsin.

Koray
Koray - 2 yıl Önce

Kendi maaslarina zam yaparken devlete yuk olmuyor sureliye maas bağlarken devlete yuk olmuyor ama eyt lilere gelince turkiye cumhuriyeti devleti vatandasina gelince yuk oluyor buna kimse inanmaz beyler sizin karsinizda cocuk yok .devlete yuk olan sizin maaslariniz efendiler.o zaman davanizda hakliysaniz asgari ucretle yasayinda gorelim kac kiloluk pehlivansiz

EYT
EYT - 2 yıl Önce

MİLETLE OYUN OLMAZ
SON SOZ 31 MARTTA

Hayri
Hayri - 2 yıl Önce

Bu yasa karşısında kim var bilsinki hiç bir zaman oy almayacak 19 yıldır akp oy verdim elim kırılsaydı vermeseydim

Sil
Sil - 2 yıl Önce

Allah aşkına onca yıl okuduk iş yok para yok bu parayı nasıl ödeyeceğiz devletimize yakışan bu borçları silmektir

gülsah
gülsah - 2 yıl Önce

lutfen silinsin is bulamiyoruz bari silin lutfenn

Ahmet yılmaz
Ahmet yılmaz - 2 yıl Önce

İnşAllah kyk borçları silinir

Gönül
Gönül - 2 yıl Önce

Silinsin lütfen