Seçim Sonuçları Ne Zaman Saat Kaçta Açıklanacak?

24 Haziran seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak, oylar ne zaman sayılacak, sonuçlar ne zaman açıklanmaya başlanacak? Tüm detayları açıklıyoruz.

Seçim Sonuçları Ne Zaman Saat Kaçta Açıklanacak?

24 Haziran saat: 08.00 itibari ile 60 milyona yakın seçmen için sandıklar Türkiye'nin her bir yanına kuruldu ve 18 yaşına gelmiş tüm seçmenler oy kullanma işlemlerine başladı. Buna göre sandıklar her zaman olduğu gibi bu senede saat: 17.00 itibari ile sona erecek. Bu saatten sonra görevliler okulun kapılarını kilitleyecek ve kimsenin içeriye girerek oy kullanmasına izin vermeyecek. Tabi ki isteyen vatandaşlar oy sayımını izleyebilecek. Peki seçim sonuçları ne zaman açıklanacak, sandıklardan oylar ne zaman sayılacak, seçim sonuçları saat kaçta sayılmaya başlanacak?

SEÇİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

24 Haziran tarihinde oy kullanan vatandaşlar şimdiden seçim sonuçları ne zaman açıklanacak, sandıklarda ki oy oranları ne zaman belli olacak sorularının yanıtını büyük bir merak ile bekliyor. Öyle ki YSK tarafından yapılan açıklama ile saat: 18.00 - 21.00 surları arasında basın yayın organlarının sadece YSK tarafından yapılan duyuruları sunabileceğini belirtti. Saat 21.00 itibaren yayın yasakları kalkacak ve tüm oy oranları kamuoyu ile paylaşılacak.

Tabi genel olarak YSK seçim yasaklarını belirttiği saatten daha önce açıyor ve saat: 19.00 - 20.00 itibari ile yasakların kalkabileceği ön görülüyor. Geçtiğimiz seçim sonuçları saat: 23.00 itibari ile açıklanmıştı bu seferki seçim sonuçlarının ise 24.00'a kadar açıklanması bekleniyor. Bu sefer milletvekili seçimlerine ittifak durumunun girmesi katsayıları ortaya çıkaracak ve seçim sonuçlarının biraz daha uzun sürmesine sebep olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ela
Ela - 4 yıl Önce

Turkiyenin guvencesi Muharrem Ince