Seçim Sonrası Kritik İsimler Görevden Alınıyor Yeni Atamalar Yapılıyor!

Resmi gazetede bugün yayımlanan yazıda önemli atamaların yapıldığı duyuruldu. 4 Temmuz 2018 tarihli gazetede önemli atama kararlarına görevden almalara yer verildi. Peki kimler görevden alındı kimlerin atamaları gerçekleşti? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Seçim Sonrası Kritik İsimler Görevden Alınıyor Yeni Atamalar Yapılıyor!

Resmi gazetede bugün yayımlanan yazıda atamalar ve görevden almalar yer aldı. Toplamda 11 Bakanlığa atamalar yapıldı. Peki bu atama kararları nasıl oldu hangi bakanlıklarda atamalar görev değişimleri gerçekleşti. Dış işleri Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı, Elçi Hayriye Nurdan Erpulat Altuntaş'ın Trinidad ve Tabago nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyük elçisi olarak atanması uygun görülmüştür. Peki diğer atamalar nasıl gerçekleşti?

Başbakan yardımcılığında Mali Sektörle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdür Yardımcılığına Deniz Yılmaz'ın atanması, yine Başbakan yardımcılığında Hazine BaşkontrolÖrlüğüne Hazine Kontrolörü Ekrem Albayrak'ın atanması, Başbakanlıkta Başbakanlık Başmüfettişliklerine, Başbakanlık Müfettişleri Hasan Basri Can, Murat Selim Aydemir ve Ufuk Ünlü'nün atanması, Başbakanlık Müfettişliklerine Başbakanlık Müfettiş Yardımcıları, Yusuf Erkan Özçelik, Seyfettin Metin, Halil Kabadayı, Enes Mermerci ve Habibe Demirbaş'ın atanmaları, Adalet Bakanlığında İnsan Hakları Dairesi Başkanlığına, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hacı Ali Açıkgül'ün atanması, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Mehmet Sertpolat'ın atanması, Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Abdullah Neşeli'nin atanması, Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Suat Kenç'in atanması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında, Dış işleri Bakanlığında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığında, Kültür ve Turizm Bakanlığında, Milli Eğitim Bakanlığında ve Sağlık Bakanlığında çeşitli görevden alımlar ve atamalar gerçekleştirildi.

YORUM EKLE