Sandıkların Yüzde 90'dan Fazlası Açıldı! İşte Son Durum ve Sonuçlar

Anayasa Değişikliği Referandum sandıklarının yüzde 90'ı açıldı. Peki şu anda evet ve hayır'ın oy yüzdesi nedir?

Sandıkların Yüzde 90'dan Fazlası Açıldı! İşte Son Durum ve Sonuçlar
Yüksek Seçim Kurulu yasağının kaldırılması ile birlikte sandık sayımları kamuoyu ile paylaşıldı. Evet ciddi bir fark ile öndeyken açılan sandık sayımlarının artması ve yeni oluşan durumun kamuoyu ile paylaşılmasının ardından evet ve hayır arasında ki oy farkı bir birine daha da yaklaştır. Peki şu anda son durum nedir?

Evet: Yüzde 52,06
Hayır: Yüzde 47,94
Açılan Sandık: Yüzde 93

BİR MİLYON GEÇERSİZ OY


Sandık sayımları devam ederken geçersiz oy sayılarının ciddi şekilde fazla olduğu görülmekte olup Türkiye genli toplam bir milyon kişinin geçersiz oy verdiği görülmektedir. Şu anda evet ile hayır arasında yüzde 5'lik yani yaklaşık 2 milyonluk bir oy farkının olduğu görülmektedir.

TOPLAM SEÇMEN 58 MİLYON

Türkiye geneli toplam seçmen sayısının 58 milyon olduğu oy veren kişi sayısının şu ana kadar sayımlara göre 47 milyon bine yakın olduğu ve geçerli oyun 46 milyon civarı olduğu belirtilmektedir. Sayfamızı ve oy oranlarını güncellemeye devam edeceğiz.
Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 19:27

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE