Sandıkların Yüzde 24'ü Açıldı! İlk Oylar Geldi! Evet mi Hayır mı Önde?

16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum da Yüksek Seçim Kurulu yasağı kaldırdı. Türkiye geneli yüzde 24'i açıldı. İlk oylar geldi. Peki referandum sonuçlarında son durum nedir? Evet mi hayır mı önde?

Sandıkların Yüzde 24'ü Açıldı! İlk Oylar Geldi! Evet mi Hayır mı Önde?
16 Nisan 2017 tarihinde 32 ilde saat: 07.00 itibari ile ve diğer illerde ise oylar 08.00 itibari ile kullanmaya başlandı. Türkiye geneli yine 32 ilde referandum sandıkları saat: 16.00'da ve diğer illerde ise sandıklar 17.00 itibari ile kapatıldı. Sayımlar tüm Türkiye geneli yapılmaya devam ediyor.

İLK OYLAR GELDİ

Evet: %63.44(Yeni sonuçlar geldikçe süreli olarak güncellenecektir)
Hayır: %36.56 (Yeni sonuçlar geldikçe sürekli olarak güncellenecektir.)
Açılan Sandık Yüzdesi : %24 (Yeni sonuçlar geldikçe sürekli olarak güncellenecektir.)


Yukarıda belirtilmiş olan oylar açılan sandıkların 24'inde oluşan evet ve hayır o yüzdesidir. Oy yüzdesi açılacak olan sandık yüzdesine göre değişiklik gösterecektir.

REFERANDUM SONUÇLARINI PAYLAŞIYORUZ

Tüm Türkiye kenetlenmiş bugün referandum sonuçlarını takip etmeye başlamış durumda. Sandıktan evet mi yoksa hayır mı çıkacağı merak ile beklenirken yeni sayımlar yapılmaya ediyor. Yüksek Seçim Kurulunun seçim yasağını kaldırması ile birlikte referandum sonuçları kamuoyuna duyurulmaya başladın.
Şu ana kadar sandıkların yüzde 24' açıldı ve evet yüzde 63.44 iken hayır yüzde 36.56 ilerleyen dakikalarda yeni açılan sandıklar ile oluşacak oy yüzdelerini sizlere paylaşacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER