Sağlık Bakanlığına 2018/5 KPSS İle Yerleşenlere Güvenlik Soruşturma Açıklaması

2018/5 KPSS puanı ile sözleşmeli olarak sağlık bakanlığında işe başlayacak olan kişilere 2 Temmuz 2018 tarihine kadar doldurmaları gereken form hakkında bilgi verildi. Peki verilen bilgilerde neler söyleniyor? Adayların nelere dikkat etmesi gerekiyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Sağlık Bakanlığına 2018/5 KPSS İle Yerleşenlere Güvenlik Soruşturma Açıklaması

Sağlık Bakanlığı web adresinden yayımlanan duyuruya göre 2 Temmuz 2018 tarihine kadar seçilen adayların güvenlik soruşturması ile ilgili formu doldurup teslim etmeleri gerekiyor. Sözleşmeli personel olarak işe başlayacak olanların doldurması gereken bilgi formları ile ilgili detaylar Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı? Peki hangi detaylara dikkat etmek gerekiyor?

İŞTE YAYIMLANAN DUYURU

Sağlık bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden sözleşmeli personel olarak işe başlayacak olan adayların 2 Temmuz 2018 tarihine kadar bilgi formlarını doldurup teslim etmeleri gerekiyor. Haberin detaylarında yer verilen bilgilere göre adaylar 02.07.2018 saat 17.00 tarihine kadar www.yhgm.saglik.gov.tr web sitesinde Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu iki nüsha olacak şekilde üzerinde fotoğraf ile beraber doldurup gerekli yerleri imzaladıktan sonra il Sağlık Müdürlüğü tarafından onaylatılarak ildeki il sağlık müdürlüğü evrak birimine şahsen teslim etmeleri gerekiyor. Belgelerini şahsen teslim edecek durumda olmayan kişiler noter onaylı vekaletname verdiği kişiler aracılığıyla belgelerini teslim edebilecek. Başla hiçbir şekilde evrak teslimleri İl Sağlık Müdürlükleri tarafından kabul görmeyeceği açıklanan bilgiler arasındaydı.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 18:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVENLİK SORUŞTURMALARI NE ZAMAN BİTER
GÜVENLİK SORUŞTURMALARI NE ZAMAN BİTER - 3 yıl Önce

GÜVENLİK SORUŞTURMALARI NZAMAN SONUÇLANIR

Vahap
Vahap - 3 yıl Önce

Tahminen ne zaman sonuçlanır bilgisi olan var mı?