Sağlık Bakanlığına 17.689 Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı çok sayıda sağlıkçı alımları için başvuru tarihleri belli oldu mu? 17 Bin sağlık personeli alımları için yeni süreç ne zaman başlayacak? İşte detaylar..

Sağlık Bakanlığına 17.689 Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığına farklı kadrolarda toplamda 17 bin personel alımı için yeni ilanların açıklanması bekleniyor. Bilindiği gibi 2019 yılı sağlıkçı alımları kapsamında 12 bin kişilik istihdam için atama sonuçları geçtiğimiz aylarda açıklandı. Toplamda 29 bin kişilik istihdamda kalan diğer kadrolar için 2019 yılı bitmeden yeni ilan açıklanması bekleniyor. Bakan Fahrettin Koca alımlar ile ilgili yaptığı son açıklamalar ise şu şekilde olmuştu.

17 BİN SAĞLIKÇI ALIMI İÇİN BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA;

Yapılan açıklamada 12 bin kişilik alımların Ağustos ayında gerekleşeceği ve kalan 17 bin kişilik atamanın ise Eylül ile Ekim aylarında yapılacağı ifade edilmiştir. 17 bin 689 kişilik atamalarda lise, ön lisans ve lisans düzeyinde gerçekleşecek. Eylül ayının son haftasına girdiğimiz bu günlerde yeni ilanların Ekim ayına kalıp kalmayacağı merak konusu bu konuda yaşanan son gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Diğer bir gelişme ise Bakanlığın gerçekleştirdiği bir projede istihdam edilmek üzere; psikolog, fizyoterapist ve diyetisyen kadrolarında alımlar yapılacak. Bu alımlarda bazı genel şartlar ise şu şekilde olacak.

BAŞVURU ŞARTLARI;

3 farklı kadrodaki alımlarda adaylar projenin tamamlanıncaya kadar istihdam edileceği ifade edildi. Buna göre adayların  başvuru yapacakları alanda lisans bölümlerinden mezun olmaları, SSGDP projesi kapsamında gerekli olan iş tecrübesi şartlarına sahip olmaları, yaş şartında 50 yaşını doldurmamış olmaları, 4 Ekim tarihi saat 18:00'a kadar başvurularını tamamlamaları gerekli olacak. İlan detayları ise şu şekilde olacak. Detaylar için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 22:32

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ANNE
ANNE - 1 yıl Önce

KIZIM HEMŞİRE YARDIMCILIĞINI BİTİRDİ.ÇOK ZOR DURUMDAYIZ LÜTFEN ATAMA YAPILSIN ZÖZELDE İŞ BULAMIYORUZ.

TAYYİP
TAYYİP - 13 ay Önce

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNİKERLERİ KPSS İLE ALIM BEKLİYOR

ALİ
ALİ - 1 yıl Önce

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNİKERLERİ KPSS İLE ALIM BEKLİYOR

NUR
NUR - 13 ay Önce

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNİKERLERİ KPSS İLE ALIM BEKLİYOR.

ALİ
ALİ - 13 ay Önce

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNİKERLERİ KPSS İLE ALIM BEKLİYOR.