Sağlık Bakanlığı 79 Bin Personel Ataması Ne Zaman Yapılacak? İşte Şartlar

Sağlık Bakanlığı bünyesine yapılacak olan 79 bin memur ataması konusunda süreç nasıl işleyecek? Sağlık personeli alımı ne zaman ve hangi şartlarda yapılacak? İşte tüm detaylarıyla Sağlık Bakanlığı personel alımı ve atamaları...

Sağlık Bakanlığı 79 Bin Personel Ataması Ne Zaman Yapılacak? İşte Şartlar

Kamuya yapılacak memur alımları hakkında süreçler devam ediyor. Çok sayıda kadro ihdası ve memur alım ilanı yayımlanmaya devam ediyor. Yakın tarihte DİB ve EGM bünyesine açılan kadro ihdaslarının yanı sıra, Sağlık Bakanlığı bünyesine kadro ihdasının sağlanması da merakla beklenen diğer konular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen bir toplantı sonrası kamuoyuna SağlıK Bakanlığı' nın yeni çalışmaları yansımış ve bu toplantıda bakanlık bünyesine 79 bin personel alımının yapılacağı bilgisi aktarılmıştı. İlgili açıklamada açılan hastanelere doktorların yanı sıra diğer sağlık personellerinin alımınında yapılacağı bilgisi aktarılmıştı.

Sağlık Bakanlığı bünyesine personel alımı hangi kadrolara yapılacak?

İlgili açıklamalarda yapılması planlanan personel alımlarının, her nokta için 1 kişi olacak şekilde, toplam 60 bin sağlık personel alımı ifade edilmişti. Bu açıklamanın dahilinde doktordan ziyade diğer sağlık personeli olarak ifade edilen meslek grubundan alımın yapılacağı bilgisi verilmişti. Bu bağlamda 60 bin kişilik personel alımın detayları hakkında süreç netleştiğinde sizlere bilgilendirmeyi yapacak, mobil uygulamalarımız üzerinden anlık olarak bildirim atacağız.

19 bin işçi alımı bekleniyor

60 bin diğer sağlık personeli atamasının yanı sıra, 19 bin işçi alımı da eski Sağlık Bakanı tarafından müjdelenmiş, kamuoyuna yansıtılmıştı. Henüz netleşmeyen 19 bin işçi alımı süreci için de meraklı bekleyiş sürüyor. İşçi alımı hakkında tüm bilgilendirmelere Facebook grubumuz üzerinde yer veriyor olacağız. Grubumuza katılmayı unutmayınız.

iOS: Tıklayınız

Android: Tıklayınız

Facebook grubumuz: Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

İnşallah ilkokul mezunlarınıda alırlar

ali sarısakal
ali sarısakal - 2 yıl Önce

sağlık bakanlıgına iş başvurusunda bulunmuştum kabul edildi ama nezaman işe başlaya bilirim

Efe
Efe - 2 yıl Önce

Saglik bakanligi eşki hükümlü kurasinda asil olarak temizlik görevlisi olarak ama atama yapilmadi ne zaman atama yapacak hiç bir bilgi yok