Sağlık Bakanlığı 18 Bin Memur Alımı Yapacak! Atama Tarihi Duyuruldu

Gazeteci Murat Polat tarafından öne sürülen iddiaya göre Sağlık Bakanlığının 18 bin memur alımı yapacağı belirtilirken atamaların hangi tarihlerde yapılacağı da belirtildi.

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Memur Alımı Yapacak! Atama Tarihi Duyuruldu

Sağlık Bakanlığı bilindiği üzere 2018 yılında ciddi atama gerçekleştirecek. Atamaların ilk kademesi gerçekleştirildi ve farklı pozisyonlar için toplam 9 bin kişilik memur alımı başvurular alındı. Lise, ön lisans ve lisans mezunu olup mezuniyetleri ile alakalı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye girmiş puanları açıklamış olan adaylar müracaatlarını gerçekleştirdi.

Buna göre Sağlık Bakanlığının yakın zamanda yeni bir atama daha yapılması bekleniyordu atamanın ne zaman yapılacağına yönelik açıklama beklenirken Gazeteci Murat Polat resmi sosyal medya hesabı aracılığı ile flaş bir iddiayı öne sürdü. Peki detaylar nedir?

18 BİN MEMUR ALINACAK!

Gazeteci Murat Polat resmi sosyal medya hesabı aracılığı ile kamuoyuna yaptığı duyuruda Sağlık Bakanlığının 18 bin memur alımı yapacağı ve bu alımların Haziran ayına alındığı belirtildi. Yani atamaların normalde Haziran ayından önce yapılmasının ön görüldüğü ancak erken seçim öncesi adaylara müjde verilmek için atama tarihinin Haziran ayına alındığı söylendi.

Şu an için Sağlık Bakanlığı cephesinden konu hakkında resmi yazılı ya da sözlü bir açıklama yapılmadı yani Haziran ayında 18 bin kişilik memur atamasının yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor. Ancak Gazeteci Murat Polat'ın öne sürdüğü gelişmeye göre 18 bin kişilik atama Haziran ayı içerisinde yapılacak gelişme oldukça www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin
Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 20:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ortaöğretim hemşire
Ortaöğretim hemşire - 4 yıl Önce

Orta öğretim hemşireler yüksek alım bekliyoruz.Haziran atamalarında yüzümüz güler inşAllah.

Üniversiteli
Üniversiteli - 4 yıl Önce

Önlisans sağlık bölümlerinden mezun olanlar atanamıyor... Patoloji, Ameliyathane hizmetleri, Tıbbi laboratuvar, Hasta ve yaşlı bakımı mezunları atanamıyor. Hastanelerde ameliyathanelerde, laboratuvarlarda ya alaylı (bölüm okumadan görerek o işi yapabilme) ya da sertifikalı personel calıştırılıyor... Bu meleğin üniversitesini okulunu okuyanlar iş bulamıyor... Acilen bir cözüm bulunmalı.. Herkes, hepimiz cok mağduruz....

lara
lara @Üniversiteli - 4 yıl Önce

önlisans ebelere 200kişilık kadro ıstıyoruız

Kamil batur
Kamil batur - 4 yıl Önce

Ortaöğretim hemşire alım bekliyorum lütfen alınsın artık

yavuz ertürk
yavuz ertürk - 4 yıl Önce

sayın sağlık bakanımızdan o.ö. hemşireler sevindirici bir haber bekliyor. her hemşire adayı sizleri bundan sonra hep güzel bir şekilde anacak.

önlisans magdur
önlisans magdur - 4 yıl Önce

onlisans mezunlar madur görün lütfen

Ahmet
Ahmet - 4 yıl Önce

Önlisans magur

bülent özyurt
bülent özyurt - 4 yıl Önce

şehirlerin üniversite hastanelerine başvurular şahsi olarak yapılması isteniyor. Ülkenin bir ucundan diğer ucuna başvuruya mı gidecek insanlar. bu konuyu dile getirin lütfen.

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 4 yıl Önce

ORTA ÖĞRETİMDEN YENİ AÇILAN SAĞLIK BAKIM TEKNİSYENLİĞİ BÖLÜMÜ İÇİN KADRO AÇILSIN İSTİYORUZ