Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı İçin Süreç Devam Ediyor!

Sağlık Bakanlığına KPSS puanı ile 12 Bin personel alımı yapılacak. lisans, önlisans ve lise mezunu olan adaylar için başvuru yapılabilecek olan 2019/4 tercihleri son başvuru ne zaman sona erecek?

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Personel Alımı İçin Süreç Devam Ediyor!

Sağlık Bakanlığı, Kamu Personeli Seçme (KPSS) puanı ile 12 bin personel alımı yapacak. Başvurular 7 Ağustos tarihinde alınmaya başlanan memur alımları için lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar tercih yapabilecekler. Tercih ücretleri ne kadar? Sağlık Bakanlığı 12 bin alım son başvuru tarihi nedir? İşte detaylar..

ÖSYM üzerinden açıklanan KPSS 20119/4 tercih kılavuzunda başvurular geçtiğimiz günlerde alınmaya başlandı. Sağlık Bakanlığının ihtiyaç bulunan kadrolarında istihdam edilecek olan alımlarda başvuru süreci devam ederken adaylar başvuruların nasıl yapılacağını ve son başvuru günü ne zaman merak etmekteler?

BAŞVURU ADIMLARI;

ÖSYM Aday işlemleri üzerinden KPSS-2019/4 tercih sistemine giriş yapılabilecek. Sözleşmeli kadrolardaki yerleştirme için T.C kimlik numarası ile aday şifresi ya da e-devlet şifresi olması gerekli olacak. Giriş yapan adaylar geçerli bir kpss puanı olması ve başvuruya engel bir durumun olmaması halinde tercihleri gönderebilecekler. Mezuniyet şartlarında Lise, ön lisans ve lisans mezunu olmak gerekli olacak. Tercih ücreti ise 20 Tl olarak açıklandı. tercih ücretini ödemeyen adayların tercihleri geçersiz sayılacak. ÖSYM kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen adaylar odeme.osym.gov.tr adresinden ödeme gerçekleştirebilecekler.

SON BAŞVURU NE ZAMAN?

07 Ağustos 10:00'da başlayan tercihlerin bitiş tarihi ise 21 Ağustos saat 23:59'da tamamlanacak. 12 bin atamadan 6 bin 835 kişi hemşire kadrosunda atanacak. 3 bin sağlık teknisyeni olacak. Bin kişi ise ebe olarak atanacak. Diğer kadrolar ise şu şekilde olacak; Biyolog Çocuk Gelişimcisi Dil ve Konuşma Terapisti Diyetisyen Ebe Fizyoterapist Hemşire İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) Odyolog Perfüzyonist Psikolog Sağlık Fizikçisi Sosyal Çalışmacı Sağlık Teknikeri

YORUM EKLE