Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alımı Kadrolar Duyuruldu! KPSS 2017/5

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 12 bin 500 personel alımı kadrolara göre personel alımı duyurusu yapıldı. Hangi kadroya kaç personel alınacak.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alımı Kadrolar Duyuruldu! KPSS 2017/5

Sağlık Bakanlığının Haziran ayı içerisinde 12 bin 500 kişilik sağlık personeli alımı yapması beklenmekteydi. Alımların ne zaman yapılacağı merak ile beklenirken sonunda tarih verildi. Buna göre Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı 7 Haziran 2017 - 13 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak ve adaylar bu tarihlerde müracaatlarını gerçekleştirecek.

Hangi kadro için kaç personel alınacağı, kadrolara branşlara göre personel alımı açıklamasının ne zaman yapılacağı merak ile beklenirken sonunda duyuru geldi ve kadrolara göre personel alımı duyurusu yapıldı.

ORTAÖĞRETİM MEZUNLARINA MÜJDE!

Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımının en çok lisans ve önlisans mezunu düzeyinde yapılması bekleniyordu. Ortaöğretim mezunları için de personel alınacağı biliniyordu ancak oldukça düşük alımın yapılacağı belirtilmekteydi. Buna göre ortaöğretim 853, önlisans mezunu 3 bin 964 ve lisans mezunu 7 bin 683 personel alımı yapacak.

BRANŞLARA GÖRE ATAMALAR

Yukarıda verilmiş olan görsel de Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı branşlara göre atama sayıları verilmiştir. En çok atama her zaman olduğu gibi yine hemşire kadrosuna yapılacak. 6 bin 368 hemşire alımı, bin 679 sağlık teknikeri (ilk ve acil yardım) alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı 7 Haziran 2017 tarihinde başlayacak ve 13 Haziran 2017 tarihinde sona erecek. Adaylar bu tarihler arasında ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile KPSS 2017/5 kapsamında tercihlerini yapabilecek.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
harun
harun - 3 yıl Önce

355 ortaogretım hemsıre alıyorlar. bıktım artık bu ne ya.biz insan degılmıyız .300 nedır ki ?

Yunus
Yunus @harun - 3 yıl Önce

Ülkemizde sağlık hizmetlerinin kalitesi artırılmaya başlandı sonunda. Umarız yakın zamanda sağlık liseleri tamamen kapatılır.

att
att @harun - 3 yıl Önce

ortaoögretim olarak bu duruma şaşırmıyorum o kadar üniversite mezunu varken neden lise mezunu alsınlar haklılar lise mezunu alımı olmayacak açıklama yapıldı boşuna isyan etmeyin

meRT
meRT - 3 yıl Önce

LİSE BİTİRİP DE İŞE RAHAT GİREN BİR SİZSİNİZ. MİLLET ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞ BULAMIYOR. ŞÜKREDİN BEN OLSAM LİSE MEZUNU ALMAM BİLE SİZİN GİBİLERE YARANILIR MI?

hasan
hasan - 3 yıl Önce

ulan sizin yapacağınız işin taaaa 355 ortaöğretim nedir ya bok alırsınız oy bundan sonra

Meltem
Meltem @hasan - 3 yıl Önce

Liseliler atanacak diye üniversite mezunlarının açıkta kalacağını düşünüyorsun sanırım. Bence kafanı üniversite sınavı için yor.

recep
recep - 3 yıl Önce

biyomedikal cihaz teknolojisi bölümününden de alım yapılsın!

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Hemşirelik alanında orta ögretim olarak geçen sağlık meslek lisesi mezunlarına eşit atama bekliyoruz bizim hemşire diplomamız var hemşirelik eğitimi aldık éşinde atama bekliyoruz sürgün değil atama bekliyoruz 1000 kişi üniversite mezunu aranıyorsa 1000 de sağlık meslek lisesi mezunu hemşireler atanmasını bekliyoruz biz doktor değiliz hemşireyiz üniversite zorunluluğunun yok atandıkları sonra isteğe bağlı okumaya devam etmek isteyen đışardan okuyabilir yada ben üniversiteyi direk okumak isterim diyen varsa okuyabilir isteğe bağlı 1200 bin atama olacağı söyleniyor bunun sadece 350 si liseli hemşire geçmişe bakalım kaç tane üniversite li hemşire var hepsi dışardan okudu üniversiteyi isteğe bağlı atama bekliyoruz saygılarımla

cemil
cemil - 3 yıl Önce

98 att olurmu bir çok hastane açtılar 98 att alaymı ediyonuz bizle syn bakanım

ESMA
ESMA - 3 yıl Önce

YAA ALLAH ASKINA 55 TANE FİZYOTERAPİ TEKNİKERİ NEDİR YA NİYE HEP EN AZ ÖN LİSANS MEZUNLARINDAN BU BÖLÜMDEN ALINIYOR BOSA MI OKUYORUZ

Havva
Havva - 3 yıl Önce

2015 mezunuyum hala atanamadim. Bi insaf yaa alim yapmiycaksaniz bu kadar mezun niye peki. Allah askina elinizi vicdaniniza koyun. 86 puanla atanamiyorum yazikk

salih ışık
salih ışık @Havva - 3 yıl Önce

inşAllah hayırlısıyla atanırsınız benim kızımda 85 puan aldı