Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Memur Alacak! Kadrolara Göre Atamalar Duyuruldu

Sağlık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 12 bin 500 kişilik memur alımı yapacak. Kadrolara göre atama sayıları duyuruldu.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Memur Alacak! Kadrolara Göre Atamalar Duyuruldu

Sağlık Bakanlığı her sene açık pozisyonlarına göre personel alımı gerçekleştirmektedir. Sağlık Bakanlığı personel ve memur alımları genel olarak Kamu Personeli Seçme Sınavı puan şartı aranarak gerçekleştirilmekte ve adaylar tercihlerini ÖSYM aracılığı ile yapmaktadır.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ 12 bin 500 kişilik personel alımı yapacaklarını duyurmuştu. Sonunda tarih verildi ve Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 kişilik sağlık personeli, memuru alımı başvuruları başlıyor. Kadrolara göre atama sayıları da duyuruldu.

KADROLARA GÖRE ALIMLAR

Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 kişilik personel alımı yapacak. Peki Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 memur alımı kadrolara göre personel alımı sayısı nedir?

Yukarıda verilmiş olan görselde Sağlık Bakanlığının hangi kadrolar için kaç personel alımı yapacağı görülmektedir. Lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunları için kadrolar ayrılmış olup en çok kadro 7.683 kişi ile lisans mezununa daha sonra 3.964 kişi ile önlisans mezununa ve daha sonra 853 kişi ile ortaöğretim mezunlarına ayrılmış. Yine Sağlık Bakanlığı en çok 6.747 kişi ile hemşire kadrosuna alım yapacak.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı kadroalrı duyuruldu. Peki alımlar ne zaman yapılacak. Buna göre alımlar ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile 7 Haziran 2017 tarihinde başlayacak ve adayların 13 Haziran 2017 tarihine kadar müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYIN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE