Sağlık Bakanı'ndan Yeni Corona Virüs Açıklaması Geldi! Tedbirler Artıyor

Dünyanızı saran virüs nedeni ile binlerce kişi hayatını kaybederken Virüs Türkiye'ye uğramadan geçmedi. İşte Bakanlıktan 47 vakadan sonra yeni açıklama geldi.

Sağlık Bakanı'ndan Yeni Corona Virüs Açıklaması Geldi! Tedbirler Artıyor

Dünyayo etkisi altına almış olan Corona Virüs binlerce kişinin canına sebep oldu. Ülkemizde de vaka sayısı her geçen gün artarken bakanlıktan az önce ilgili açıklama geldi.

TÜRKİYE'DE TOPLAM VAKA SAYISI!

Fahrettin Koca bu akşam yayımladığı duyuruya göre yenş vaka sayılarını açıkladı. Dün 18 olan vaka sayısı bu akşam yapılan açıklama ile toplamda 47 ye kalktı. Bakanın açıklamaları şöyledir.

" Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan veya dolaylı olarak ABD, Ortadoğu ve Avrupa temaslıdır, 3’ü Umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım."

AZ ÖNCE YENİ AÇIKLAMA GELDİ!

" TESPİT EDİLEN HER VAKA TOPLUM İÇİN RİSK OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR. Her yeni tanı üzücü fakat sizin için bir güvencedir. Salgınlarda olaylar panikle kontrolden çıkar. Tedbir ve panik, birbirinin zıttıdır. Tedbirleri SIKI tutalım. Virüsle temas ihtimalini SIFIRLAYALIM."

HERGEÇEN GÜN VAKA SAYISI ARTIYOR!

Türkiye'de koronavirüsü ilerlemesi oldukça hızlı bir şekikde artmaktadır.

11 Mart: 1 vaka

13 Mart: 5 vaka

14 Mart: 6 vaka

15 Mart: 18 vaka

16 Mart: 47 vaka oldu.

YORUM EKLE