Sağlık Bakanı Kurban Bayramı ve Tatilde Tedbirsizlikler İçin Uyardı! Kaygı Verici!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı Son 3 gün içerisinde vaka sayısının arttığı illerde zatüre oranın aynı kaldığını ifade ederek. Kurban bayramında ve tatilde yaşanılan tedbirsizlikler için kaygı verici değerlendirmesinde bulundu.

Sağlık Bakanı Kurban Bayramı ve Tatilde Tedbirsizlikler İçin Uyardı! Kaygı Verici!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. 2 Ağustos 2020 tarihli vaka tablosuna göre bugün 40 bin 247 gerçekleştirirken bu testler içerisinden 987 vaka tespit edildi. Vefat eden kişi sayısı 18 olarak açıklandı. Bugün iyileşen hasta sayısı 978 oldu. Türkiye günlük vaka tablosunun yanı sıra hastalarda zatürreye dönüşüm oranı %8,5 olarak açıklandı. Ayrıca 216 bin 494 hasta bugüne kadar enfekte olmuş ve sonrasında iyileşerek sağlığına kavuşmuştur. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca yaptığı açıklamadan bir tanesi de Son 3 gün içerisinde hasta sayısının arttığı illere yönelik oldu.

VAKALARIN ARTTIĞI 5 İL;

Sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapan Bakan Koca geçtiğimiz günlerde vaka sayıları en çok arttığı 5 ili açıklamıştı. Vaka sayısında artış olduğu 5 il Mardin, Diyarbakır, Konya, Gaziantep ve Ankara illeri olarak açıklanmıştır. Yapılan değerlendirmede ağır hasta sayısının son üç gündür 36 ilde görmediğini ifade etti.

KAYGI VERİCİ;

Bakan Koca Geçtiğimiz günlerde gazeteci Tolga Candar Işık a yaptığı açıklamada rehavetin devam etmesi durumunda bölgesel olarak bazı tedbirlerin alınacağını açıklamıştı. Yeni açıklamasında da Kurban Bayramı'nda yaşanan tedbir eksikliklerine değindi. "Ağır hasta sayısı sayımız kontrol altında görünüyor. Kurban Bayramı ve tatildeki tedbirsizlikler önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak sonuçlar açısından kaygı verici" değerlendirmesini yaptı.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2020, 21:01
YORUM EKLE