Sağlık Bakanı Koronavirüsün En Çok Görüldüğü 5 İli Açıkladı!

2 Temmuz 2020 günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Bakan Koca vakanın en çok görüldüğü 5 ili açıkladı. Diyarbakır ilinde ise artış hızı çok fakat en çok vaka olan iller arasında yer almadı.

Sağlık Bakanı Koronavirüsün En Çok Görüldüğü 5 İli Açıkladı!

Koronavirüs vakasının görüldüğü en çok 5 il açıklandı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2 Temmuz 2020 tarihli koronavirüs tablosu açıkladı. Sosyal medya üzerinden önemli açıklama yapan Bakan koca 2 Temmuz 2020 tarihli koronavirüs tablosuna göre günlük test sayısı 49 bin 714 olarak açıklandı. Bugün enfekte olan hasta sayısı 1186 olarak açıklanırken vefat eden hasta 17 ve bugün iyileşen kişiye 1543 olarak ifade edildi.

200 BİN EŞİĞİNİ GEÇTİ!

Türkiye genelinde 11 Mart tarihinden itibaren ilk kez toplam hasta sayısı 200 bin eşini geçerek toplamda 200 bin 284 olarak rakam güncellendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye genelinde bazı il ve ilçeleri yönelik olarak değerlendirmelerde sosyal medyada yer aldı.

Açıklanan vakalara göre son iki gündür enfekte görünmediği iller Gümüşhane ile Burdur oldu. Bu 2 ilde enfekte hasta görünmüyor. Diğer yandan bilim kurulu toplantı sonrasında yapılan açıklamalarda vaka sayısının en çok arttığı illerden 5 tanesi açıklandı. İstanbul ili bu iller arasında yer almıyordu. Bugünkü yapılan paylaşımda ise Beş şehir arasında İstanbul ili de ifade edildi. Gaziantep, Konya, Bursa, İstanbul  ve Ankara illeri oldu.

Sosyal mesafe ve hijyen ve maske kuralına çok önemli görülüyor. Bu yüzden enfekte hasta sayısı artışta olduğu bazı yerler zaman zaman Bakan Koca’nın da gündemine geliyor Açıklamalarda yolcular arasındaki sosyal mesafe kuralın uyulmaması konusunda uyarlar geldi.

YORUM EKLE