Sağlık Bakanı Koca Vaka Sayısı Artan 4 İle Önemli Uyarılar!

Sağlık Bakanı Fahrettin koca sosyal medya üzerinden vaka sayıları mayıs ayına göre en fazla artan 4 ile açıkladı ve rakamlara göre en fazla artış Şanlıurfa'da diğer 3 il ise haberde

Sağlık Bakanı Koca Vaka Sayısı Artan 4 İle Önemli Uyarılar!

Sağlık Bakanı Fahrettin koca koronavirüs vaka sayısı artan 4 ili uyardı;

9 Ağustos 2020 tarihli günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye genelinde vakaların rakamların Üzerine çıkması ile birlikte bölgesel olarak ilk pandemi Kurulu tarafından alınan tedbirler kapsamında Bazı yerlerde koronavirüs önlemleri arttırıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca sosyal medya hesabı üzerinden maske mesafe ve hijyen konusunda önemli uyarılarda bulunarak vaka sayıları artmış olduğu illere yönelik de bazı açıklamalar yapıyor. Bugün sosyal medya Twitter hesabından yapılan açıklamada mayıs ayına kıyasla Türkiye genelinde vakaların 1.3 kat arttığını bir Terek Türkiye'de il bazında en fazla artışlar gösteren illerden Gaziantep, Diyarbakır, Ankara, Şanlıurfa'ya uyarıda bulundu.

Türkiye genelinde en fazla artış olan illerin başında 1.7 ile Şanlıurfa, 1.6 ile Ankara, 1.4 ile Diyarbakır ve 1.3 ile Gaziantep sıralaması yapıldı. Görüldüğü gibi en fazla artış Mayıs ayından itibaren Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 20:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE