Sağlık Bakanı Açıkladı: “Tamamlandığında 11 Bin Personel Görev Yapacak”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilkent Şehir Hastanesi’nin yapımında sona yaklaşıldığını ve tamamlandığında 11 bin personelin görev alacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Açıkladı: “Tamamlandığında 11 Bin Personel Görev Yapacak”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapımı 2015’te başlayan ve Kasım 2018’de aşamalı olarak hizmete girecek olan Bilkent Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Önemli ölçüde personel istihdamının olacağı şehir hastanesi için sayıda veren Bakan Koca, 11 bin personelin Bilkent Şehir Hastanesi’nde görev yapacağını açıkladı.

Yaklaşık 3 yıldır devam eden inşa sürecinin ardından Kasım 2018’de aşamalı olarak faaliyete başlaması beklenen Bilkent Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, projenin Türkiye’nin sağlık vizyonunu yansıtan en önemli örneklerden biri olduğunun altını çizdi. Bununla birlikte hastaların hastaneye ulaşımı için de önemli düzenlemelerin devam ettiği ifade eden Bakan Koca, “180 dönüm arazide vatandaşlarımızın bir yerden diğer yere geçişini çok iyi planlamamız ve hızlı bir yaklaşım içinde olmamız gerekiyor. Bunun için tüm hazırlığımızı yapıyoruz” dedi.

TÜRKİYE İÇİN STRATEJİK BİR ÖNEME SAHİP

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilkent Şehir Hastanesi’nin Türkiye’nin 7. şehir hastanesi olarak hizmete gireceğini, kamu-özel işbirliği modeli ile hayata geçirilen 32 projeden biri olduğunu ifade etti. Bilkent Şehir Hastanesi’nin Sadece Türk vatandaşlarının değil dünyanın birçok ülkesinden vatandaşlara sağlık hizmete verecek olan bir hastane olacağını belirten Sağlık Bakanı, sağlık turizminin Türkiye için stratejik bir önemi olduğuna vurgu yaptı.

11 BİN PERSONEL HİZMET VERECEK

Kasım 2018’de aşamalı olarak hizmet vermeye başlayacak Bilkent Şehir Hastanesi personel alımı için de önemli bir imkan sunacak. 3 bin 704 yatak kapasiteli hastane dünyanın en büyük 3.’üncü sağlık kompleksi olacak. 40 hastaya tedavi imkanı sağlayacak olan projede 6 bini tıbbi personel olmak üzere 11 bin personel hizmet verecek. Sağlık personeli alımı için önemli bir istihdam sağlayacak Bilkent Şehir Hastanesi’nde 131 ameliyathane, 706 yataklı yoğun bakım ünitesi, 38 yataklı diyaliz merkezi hizmet verecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 21:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Evde hasta bakm teknikeri
Evde hasta bakm teknikeri - 2 yıl Önce

En 200 kisi alnsn sayın bakanım ek atama olsun

ŞÜKRÜ BOSTAN
ŞÜKRÜ BOSTAN - 2 yıl Önce

HASTA BASKICI OLARAK GÖREV ALMAK ISITIYORUM