Rusya Ve Estonya Köprüde Ajan Takası Yaptı!

Rusya Federal Güvenlik Servisi daha önce yakaladığı Estonya’nın istihbarat ajanı olan Eston Kohver’i Moskova adına ajanlık yapan Aleksey Dressen’le takas yaptı.Yapılan bu takas an be an kameralara yansıdı.

Rusya Ve Estonya Köprüde Ajan Takası Yaptı!

Rusya Federal Güvenlik Servisi daha önce yakaladığı Estonya’nın istihbarat ajanı olan  Eston Kohver’i Moskova adına ajanlık yapan Aleksey Dressen’le takas yaptı.Yapılan bu takas an be an kameralara yansıdı.

KÖPRÜDE TAKAS

Rusya Federal Güvenlik Servisi FSB'den yaplan açıklamada, "26 Eylül'de Kuniçina Gora sınır kapısında köprü üzerinde, Rusya'da casusluk yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Estonya istihbaratı yetkilisi Kohver, Estonya İçişleri Bakanlığı Güvenliği dairesi eski subayı Dressen'le değiştirildi. Dressen, FSB'ye gizli bilgiler aktardığı için mahkum olarak cezasını çekiyordu." bilgisi verildi.

TAKAS KAMERALARA YANSIDI


İnterfaks haber ajansına konuşan bir Rus istihbarat kaynağı, Dressen'in 20 yıl içinde Rusya istihbaratına Baltık cumhuriyetlerinde ABD ve İngiltere istihbaratının faaliyetleriyle ilgili önemli bilgiler aktardığını iddia etti.Dressen sayesinde Rusya'da çok sayıda batılı casusların ortaya çıkarıldığı ve Baltık Cumhuriyetlerinde Rus karşıtı eylemlerin gerçek organizatörlerinin kimlikleri tespit edildiği belirtildi.Sabah

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 22:55

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE