Resmi Gazete İlanı! Engelli Memur Olma ve EKPSS Yönetmeliği Değişti!

Engelli adayların memur olma durumları ve EKPSS sınavına yönelik yönetmelikler değişti. İlgili yönetmelikler Resmi Gazete aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu.

Resmi Gazete İlanı! Engelli Memur Olma ve EKPSS Yönetmeliği Değişti!

Ülkemizde engelli adayların haklarının korunması ve hayata kazandırılma çalışmalarına ilişkin hem kamu kurumları hem özel sektör firmaları uygun pozisyonlar için engelli adayları personel olarak almaktadır. Kamu kurumları engelli adayları kura yolu ve EKPSS yolu ile atamaktadır.

Resmi Gazete aracılığı ile bugün yapılan duyuru da engelli adayların memur olma durumları ve Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına yönelik bazı yönetmeliklerin değiştirildiği ilan edildi. Peki ne gibi yenilikler geldi, engeli adayların bundan sonra hangi durumları bilmesi gerekiyor? İşin Olsa ekibi olarak açıklıyoruz.

DEĞİŞEN YÖNETMELİKLERİ AÇIKLIYORUZ!

Resmi Gazete aracılığı ile yayımlanan değişiklikleri sizlere sunuyoruz. Bundan sonra kura ile yerleşmek isteyen engelli adaylar iki yılda bir başvuru yapacak, kuraya başvuru yapan engelli adaylar dört sene içerisinde yapılan memur alımlarına başvurusunu gerçekleştirebilecektir.

Yine Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS ile atanmak isteyen adaylar için de bazı düzenlemeler yapıldı. Buna göre EKPSS'ye giren adaylar atanma başvurusu yaparken kişinin en üst düzey eğitimi ve en yüksek puanının baz alınacağı belirtildi. Normal KPSS'de bilindiği üzere alt öğrenim için başvuru yapma imkanı bulunmuyor aynı durum EKPSS'ye de getirilmiş oldu. Engelli adayların yukarıda verilmiş olan düzenlemelere dikkat etmesi gerekiyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma
fatma - 5 yıl Önce

2016 lisans ekpss ile bir kamu kurumuna atandım şimdi 2018 ekpss ile bi daha atanma hakkım olmayacak mı

sığır fatma
sığır fatma @fatma - 5 yıl Önce

aç gözlü köpek atanmış hala zırlıyor

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Kızım atanmışsın çekilde atanamayanlar atansın

Kubra
Kubra - 5 yıl Önce

Nasıl atanma yasadiniz

Orhan
Orhan - 4 yıl Önce

Bende işitmeengelliyim nerde basvurcam ekpss nerde istanbul şişli de