Ramazan Bayramı’nda 4 Günlük Yasak Kararı !

Korona virüs salgını nedeni ile 14 Büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma yasağı bayramda da devam etmesi bekleniyor. Ramazan Bayramında 4 gün sokağa çıkma yasağı olacak.

Ramazan Bayramı’nda 4 Günlük Yasak Kararı !

Korona virüs ile mücadelede birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de sokağa çıkma kısıtlaması farklı günler dahilinde uygulanıyor. Bu noktada yaklaşan Ramazan Bayramı nedeni ile de en çok merak edilen konularda biri, bayramda sokağa çıkma kısıtlamasının olup olmayacağıdır. Konu ile ilgili son dakika gelen kulis haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilen bilgiler doğrultusunda kurmaylar tarafından yapılan araştırmada vatandaşın da bayramda sokağa çıkma yasağını desteklediği ifade edilmiş olup tavsiyelerin dikkate alınması durumunda ise 23, 24, 25 ve 26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanması bekleniyor.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısının ardından kamera karşısına geçmiş ve alınan yeni önlemler ile uygulama kararlarını açıklamıştı. Yaptığı açıklamada ise bu hafta sonundan itibaren uygulamaya konacak 4 günlük sokağa çıkma yasağına yer vermişti. İlgili yasak 16 Mayıs 2020 tarihinde başlayacak olup 19 Mayıs 2020 saat 23.59’a kadar devam edecek. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağının uygulandığı iller arasında büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Eskişehir, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Ekonomide V Modeli Hedefi

Hürriyet tarafından kaleme alınan haberde, ekonomik gelişmelerin de ele alındığı toplantıda Türkiye’nin diğer ülkelere göre durumu ele alınmış olup özellikle L, U, V gibi durumlar göz önüne alındığında Türkiye’nin bu süreçte V modeli olmayı hedeflediği ve bu sebeple de alınan kararların bu çerçevede olmasına özen gösteriliyor.

V modeli ise ekonomideki krizleri ifade etmekte olup en hızlı toparlanma modeli V harfi ile gösterilmektedir. Bu modelde bir düşüşün ardından hızlı bir toparlanma görülüğü ifade ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 14:08

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE