Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor?

Her yıl coşkuyla beklenen Ramazan ayı ne zaman başlıyor. Ramazanın ilk sahuru ne zaman? 2016 Ramazan başlangıcı ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Ramazan Ayı Ne Zaman Başlıyor?
Her yıl coşkuyla beklenen Ramazan ayı ne zaman başlıyor. Ramazanın ilk sahuru ne zaman? 2016 Ramazan başlangıcı ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.


Müslümanlar için en önemli aylardan biri kabul edilen Ramazan ayı yaklaştı, Ramazan ayı bu sene hangi gün başlayacak? Ramazan bayramı bu sene hangi gün? Ramazan Bayramı kaç gün tatil olacak? Bu sene Ramazan ayı 6 Haziran 2016 tarihinde başlayacak. 2016’da Ramazan bayramı 4 temmuz arife olmak üzere 5 temmuzda başlayacak. Bayramın ilk gününün pazartesiye gelmesi, 9 gün tatil ihtimalini doğurdu. 4 Temmuz yani arife günü Pazartesi’ye bayramın kalan günleri Salı, Çarşamba ve Perşembe’ye denk geliyor. Hafta sonu ile arada kalan Cuma günü de tatil edilirse 2016 yılında 2 hafta sonu ve bayramla beraber 9 gün tatil yapmak mümkün olabilir.
RAMAZAN BAYRAMI

Ramazan Bayramı, Ramazan ayı boyunca tutulması farz kılınan orucun da sonunu ifade eder. Ramazan Bayramı’nın ilk günü aynı zamanda Şevval ayının birinci günüdür ve bu günde oruç tutulmaz.
Ramazan Bayramı’nın ilk gününde camilerde bayram namazı kılınır. Bayram namazını yalnız erkekler kılar. Bayram namazından sonra ise hutbe okunur. Bayram boyunca müslümanlar eş, dost, akraba ziyaretleriyle birbirlerinin bayramını kutlarlar. Bu ziyaretler esnasında genellikle kolonya, tatlı ve şekerlemeler ikram edilir.
Bayramda bakımlı ve temiz olmak adettendir. Herkes en yeni kıyafetlerini giymeye çalışır. Ramazan bayramında çocuklara ailelerin bütçesi elverdiğince yeni kıyafetler alınır. Bazı büyükler ellerini öpen çocuklara hediye veya harçlık verirler. Çocuklar ufak gruplar halinde kapı kapı dolaşarak şekerleme toplarlar. Müslümanlar zekat görevini bu bayramda yerine getirirler.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE