Putin, Beşar Esed'i koruduğunu açıkladı

Rusya Başkanı Putin, devlet televizyonunda yapmış olduğu konuşmasıyla Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'i koruduğunu açık, açık açıkladı. Suriye'de İŞİD'e karşı operasyonlar yapan Rusya'nın kara harekatı yapıp, yapmayacağı hakkında Putin, önemli açıklamalar yaptı.

Putin, Beşar Esed'i koruduğunu açıkladı

Rusya Başkanı Putin,  devlet televizyonunda yapmış olduğu konuşmasıyla Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'i koruduğunu açık, açık açıkladı. suriye'de İŞİD'e karşı operasyonlar yapan Rusya'nın kara harekatı yapıp, yapmayacağı hakkında Putin, önemli açıklamalar yaptı.

 

İLK ÖNCELİK ESED


Putin, resmi devlet televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Rusyanın Suriye'de hava saldırılarını başlatmasının temel nedeninin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'in bulunduğu konumu korumak olduğunu söyledi. Putin, Rusya'nın Suriye'de bir kara harekatını ise düşünmediklerini belirtti.

AN AHEDEF İŞİD


Rusya Savunma Bakanlığı verilerine göre, 30 Eylülden bu yana sürmekte olan Rusya'nın, Suriye'ye başlattığı 100'den fazla hava saldırılarında ana hedefin İŞİD olduğu belirtildi.
Bakanlık, Rus hava kuvvetlerinin Pazar günü aralarında 53 sığınak, bir komuta merkezi, dört eğitim kampı ve yedi mühimmat deposu olmak üzere 63 hedefi vurduklarını açıkladı.
Savunma Bakanlığının açıklamasında, Cumartesi günü de IŞİD'in en büyük ve önemli lojistik merkezi ile mühimmat depoları ve eğitim kamplarının da aralarında bulunduğu 55 örgüt pozisyonunun hedeflendiği ifade edildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE