PTT'den Sınav Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor

PTT'nin personel alımı için yapmış olduğu sınavın sonuçları halen adayların meraklı bekleyişiyle sürmektedir. PTT merkezli düzenlenen sınavda 5 bine yakın personelin bu sınava girdiği tahmin ediliyor.

PTT'den Sınav Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) çalışma merkezlerinde oluşan açık pozisyonların doldurulması için farklı alanlar içeriisnde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği açıklamıştı. PTT insan kaynakalrı üzerinden yapılan duyuruyla birlikte 5 bin memur alımında yurt genelinde ikamet ettiği yerlerde başvuru yapan adaylara yönelik sınav 12 Ağustos 2018 tarihi itabiriyle yapımıştı. Üzerinden yaklaşık 3 hafta geçse de yüz binlerce aday şuanda PTT'nin sınav sonuçlarını açıklamasını beklemektedir. PTT'nin daha önceki yıllarda rekor bir katılım ile personel alımı yaptığı bilinmektedir. 

SINAV SONUÇLARI ADAYLAR TARAFINDAN MERAK İLE BEKLENİYOR 

PTT merkezli olan sınav Gazi Üniversite'sinin de desteğiyle yapılmıştı. Bu yüzden yapılan açıklamada da sonuçların açıklanmasının ardından adayların yapacakları itirazların Gazi Üniversitesi'nin belirlemiş olduğu adreslere yapmış olması gerektiğini açıklamıştı. PTT tarafından yapılan personel alımı sınavı için pek çok aday sınav içerisinde kaç net aldığını öğrense de halen resmi sonuçlar açıklanmamış olması adayların meraklarını giderek arttırıyor.

Bir çok boş pozisyonda personel alımı yapacak olan PTT toplamda 5 bin personelin alınacağı açıklanmıştı. Sınav sonucuna göre 70 puan üstü alan adayların başka pozisyonlara, 60 üstü alan adayların ise farklı pozisyonlara başvuru yapacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 19:55

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrah
Emrah - 1 yıl Önce

Bu kadar da yalan haber yapmayin be kardesim sirf tiklanma almak icin insanlarin zamanini calnaua hakkiniz yok. Yaptiginiz baslikla haberin alakasi yok. Dogru haber yapin!!!

Gulsum
Gulsum - 1 yıl Önce

Gereksiz bilgiler ile kelime oyunu yaparak haber yapıyorsunuz.uygulamanizi indirmistim kaldiricam memnun degilim