PTT'den POS Cihazı Hizmeti

PTT Bank'a üye olan iş yerlerine PTT kart ve diğer kartların geçerli olacağı PTT POS cihazı kullanıma sunuldu. Peki açıklamanın detaylarında neler bulunuyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

PTT'den POS Cihazı Hizmeti

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) tarafından yeni bir hizmet daha uygulamaya geçirildi. PTT tarafından uygulamaya konulan yeni hizmet ile ilgili satır başlıkları ise şu şekilde oldu: PTT A.Ş. tarafından PTT Bank'ın üye iş yerlerinde PTT Kart, diğer banka kartları ve kredi kartlarının da geçerli olacağı PTT POS cihazının kullanıma sunulduğu açıklandı. Peki PTT'den konu ile alakalı yapılan açıklamada hangi ifadelere yer verildi?

İŞTE DETAYLAR

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) tarafından konu ile alakalı yapılan açıklamanın detayları ise şu şekilde oldu: PTT Bank'ın, PTT Matik, PTT Kart gibi hizmetlerine PTT POS'unda eklendiği açıklandı. Ayrıca bu hizmetlere üye iş yerlerinde PTT Kart ile diğer banka kartları ve kredi kartları ile beraber PTT POS cihazları üzerinden alışverişin yapılabileceği ifade edildi. Diğer yandan hizmete 7 Ağustos 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlandığı ve diğer karar kapsamında PTT POS üye iş yeri sisteminin devreye alınmasının ardından üye iş yeri kabulüne başlanacağı ifade edildi.

YORUM EKLE