PTT'den Duyuru: En Az Lise Mezunu Olanlar Başvuru Yapacak ( Acentelik İlanı )

Posta ve Telgraf Teşkilatı ( PTT ) resmi İnternet sitesinde yeni bir ilan yayımladı. 13 İlde Acentelik ilanına en az lise mezunu olanlar başvuru yapabilecek.

PTT'den Duyuru: En Az Lise Mezunu Olanlar Başvuru Yapacak ( Acentelik İlanı )

PTT yeni bir duyuru yayımladı. 10 Temmuz 2019 tarihi itibari ile resmi İnternet Sitesi olan www.ptt.com.tr adresi üzerinde yayımlanan ilana göre 163 farklı şehirde Acentelik verilecek. PTT yaptığı açıklamada, Gerçek ve tüzel kişilere teminat alınmak suretiyle PTT işyeri bulunmayan yerleşim yerlerinde PTT şubelerinde yürütülen hizmetleri vermek üzere otomasyon sistemine açık PTT Acentelikleri verilecektir. şeklinde belirtti.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

PTT yayımladığı bu ilanda başvuruda bulunacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Reşit ve mümeyyiz olmak, kamu haklarını kullanmaktak yoksun bırakılmamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak,  PTT merkez müdürlüğünce PTT A.Ş. Acentelikleri Usul ve Esasların 10'uncu maddesine göre uygunluğu kabul edilen bir işyerini temin etme imkânına sahip bulunmak, şartları aranacaktır.

Ayrıca AcenteLiğe istekli olan gerçek kişiler ve tüzel kişilerde başvuru yapabilecek.

Gerçek Kişilerden, Tğrkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası beyanı,  Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya PTT tarafından onaylanmış sureti, Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı, Adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı beyanı ve Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanı istenecek.

Tüzel kişiler için ise, Ticaret Sicil Gazetesinin aslı veya PTT tarafından onaylı sureti, Tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişilere ait imza sirküleri aslı veya PTT tarafından onaylı sureti ve Tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişiler için adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı beyanı istenecek.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 10 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başlayabilecek ve en geç 16 temmuz 2019 tarihibe kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.  İstekliler ilan tarihini takip eden 10 günlük sürenin son günü olan 26.07.2019 tarihi mesai saati bitimine kadar başvuru yapabilecektir. (Süreler takvim günü olarak hesaplanacaktır.) başvurular yukarıdaki beyanlar ile birlikte ilanda gösterilen PTT Merkez Müdürlüğü'ne bir dilekçe ile başvurabileceklerdir. PTT tarafından yayımlanan duyurunun tamamına ulaşmak isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

DUYURUNUN DEVAMI: https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Kurumsal/DuyuruDetay.aspx?DetayId=41

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 16:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Se
Se - 1 yıl Önce

Lise mezunuyum bu sene mezun oldun askerlik şart mı girmek icin

Zeynep
Zeynep - 1 yıl Önce

Lise mezunuyum ptt de iş istiyorum

Kezban Uzunoğlu
Kezban Uzunoğlu - 1 yıl Önce

6 yıldır özel güvenlik olarak çalışmaktayım.