PTT Bünyesinde Çalışma Koşulları Nelerdir?

PTT kendi resmi sitesi üzerinden yayımlamış olduğu ilan kendi bünyesinde çalışacak olan 1100 personelin alınacağını ifade etti. Resmi İnternet sitesi üzerinden yayımlanan ilanların, başvuru şartları araştırırken İşin Olsa ekibi olarak sizlerden istenen çalışma koşullarını haberimize derledik.

PTT Bünyesinde Çalışma Koşulları Nelerdir?

PTT tarafından yayımlanan ilana göre 1100 personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilana göre adaylardan istenen herhangi bir KPSS şartının olmadığı eğitim düzeynin en az ortaokul mezunu olmasının yeterli olacğaı söylendi. İlanı gören adayların çalışma şartları hakkında kafalarında soru işareti kalmasın diye bu konu hakkında araştırma yaparak İşin Olsa haber ekibi olarak haberimize derledik. 

PTT PERSONELLERİN ÇALIŞMA KOŞULLARI

PTT bünyesinde çalışacak olan personellerin öncellikle maaş alma tarihleri tüm devlet kurumlarında olduğu gibi ayın 15. günü olarak belirlenmiştir.  PTT bünyesinde çalışan "GİŞE ve BÜRO PERSONELİ" 2018 yılı maaşı 3.300-3700 TL arasında değişmektedir. PTT bünyesinde çalışan kişilere bu maaşın yanında günlük olarak da 10 TL yemek ücreti verilmiş olmaktadır. PTT bünyesinde çalışan "POSTA DAĞITICISI" görevinde olan kişi ise 2018 yılı içerisinde 3.100-3.500 arasında almış olduğu ücret değişmektedir. PTT bünyesi diğer kamu kurumlarına göre biraz daha özelleştirildiğinden dolayı çalışma şartları diğer kurumlara göre farklı ve yoğundur. Bu yüzden PTT bünyesinde çalışan kişilerin çalışma saatleri 8.30 ile 17.30 arasında değişmektedir. Bazı ana merkezler 18.30'a kadar da çalışma yapabilmektedir. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet kara
ahmet kara - 2 yıl Önce

merhabalar basvurular ne zaman başlıyacak ve nereden başvuru yapacagız bılgı verır mısınız lütfen ?

sedat
sedat - 2 yıl Önce

başvuruları nerden yapıyoruz bilgisi olan var mı ?