PTT Alımlarında Adaylar Tek Ses Oldu! Bölüm Dışı Başvuru Mağduriyeti Düzeltilsin

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi alımlarında bölüm dışı başvuru sayısı bir hayli fazla olduğu için adaylar tek yürek oldu çözüm arıyor.

PTT Alımlarında Adaylar Tek Ses Oldu! Bölüm Dışı Başvuru Mağduriyeti Düzeltilsin

PTT bilindiği üzere geçtiğimiz hafta 2 bin 500 kişilik sözleşmeli personel ataması için başvuruları kabul etti. Başvurular tamamlandı ve PTT insan kaynakları aracılığı ile yapılan duyuru da birkaç gün sonra tercih sonuçları açıklandı. Ancak başvuru yapan adayların bu işte bir terslik olduğunu gördü.

İşin Olsa ekibi olarak bizlerde adayların sesleri olmak için konu hakkında ekip olarak incelemelerimizi yaptık ve bir gariplik olduğunu gördük. Yıl içerisinde bu PTT'nin üçüncü alımı ve diğer alımlara göre sıralamalar da ilginçliklerin olduğu belirtilmektedir.

BÖLÜM DIŞI BAŞVURULAR!

Örneğin PTT'nin 2017/1 ve 2017/2 atamalarında 80 puanlı bir aday başvuru yaptığında 50. sıradaysa 2017/3 atamasında aynı aday 500. sıraya kadar kaydığı görülmektedir. (İstatistik tamamen örnektir gerçek değildir.) Halbuki adayın mülakata girmeye hak etmesi gerekirken mülakata giremediği görülmektedir. Bu mağduriyetin ise bölüm dışı başvurulardan kaynaklanmaktadır.

  • BÖLÜM DIŞI BAŞVURANLAR FORUMLARDA TOPLANMIŞ

İşin Olsa ekibi olarak neredeyse pek çok sitenin PTT alımlarına ilişkin forum sayfasını inceledik ve PTT'nin alım yapmayacağı bölüm adaylarının anlaşmalar yaparak PTT ilanına müracaat ettiği görülmektedir.

Burada şöyle bir durum söz konusudur ''başvuru yapamayan adaylar ben neden başvuru yapamıyorum sesim duyulsun deyip başvuru yapmakta'' ve ilgili bölüm mezunları da bu adaylar başvuru yaptığından açıkta kalmaktadır. Ancak şu bir gerçektir ki binlerce aday sırf PTT'de dağıtıcı personel, gişe görevlisi ve büro görevlisi olabilmek için ilgili bölümleri bitirmektedir. PTT'de bu adayların mağdur olmaması için belirlenmiş olan bölümlerden mezun olunacak adayları yerleştirmektedir.

İŞİN OLSA EKİBİ OLARAK UMUT EDİYORUZ Kİ PTT SIRALAMALARDA GÜNCELLEME YAPAR VE GERÇEK BÖLÜM MEZUNLARI İÇİN MAĞDURİYET ORTADAN KALKAR.

Özel Haber / Ankara

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 11:37

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatan
vatan - 2 yıl Önce

TEŞEKKÜRLER İŞİN OLSA YİNE YANIMIZDA OLDUNUZ LÜTFEN SIRALAMAYI GÜNCELLEYİN AÇIKTA KALDIK YİNE

sadık
sadık - 2 yıl Önce

çok sağolun işin olsa ekibi.gerçekten mağduruz bir an önce listeler güncelenmeli.desteğiniz için tşkler

mine
mine - 2 yıl Önce

sesimizi duuuuuyyyuuun lütfen

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Ne olur bu haksızlık giderilsin.

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Lütfen bu haksızlık giderilsin

MAĞDUR
MAĞDUR - 2 yıl Önce

İşin olisans ekibine teşekkür ediyoruç fakat üzerinden baya süre geçti ve herhangi bir açıklama yapılmadı sizde peşini bırakınız sizden ricam bu işin peşini bırakmayın