PTT 5 Bin Personel Alımında Adayların Merak Ettikleri ve Son Gelişmeler?

Posta telefon ve telgraf A.Ş. PTT'nin 2019 yılı 5 bin personel alımı ilanları bekleniyor. 7 aydır beklenen ilanlar gelmemesi adayları derinden üzdü. PTT kpss olmadan personel alımında son gelişmeler neler? Adayların merak ettikleri haberimizde..

PTT 5 Bin Personel Alımında Adayların Merak Ettikleri ve Son Gelişmeler?

2019 yılı kamu kurumlarına personel istihdamları kapsamında gerçekleşmesi beklenen ilanlardan bir tanesi de Posta Telefon ve Telgraf A.Ş. PTT'ye yapılacak. 2018 yılında farklı kadrolarda 5 bin kişilik istihdam sağlandı. KPSS olmadan personel alımı için ilan bekleyen adayların merak ettikleri detayları ve adayların beklentileri neler? İşin olsa ekibi olarak detaylıcı aktarmak istiyoruz.

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI OLACAK MI?

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ilk olarak şirketin 2023 yılı planları ve vizyonu ile yaptığı açıklamalarda PTT işyerlerinin hızla arttırılacağını, ptt matik ve mobil ptt sayısı genişletileceğini aktarmıştı. PTT matik sayısı için hedeflenen sayısının 5 bin olacağı ifade edilmiş ve 2023 yılına kadar 100 bin personel sayısına ulaşmak istediklerini aktarmıştı. Yönetim Kurulu Başkanı Bozgeyik, 2018 yılında yapılan 5 bin kişilik istihdamın ardından 2019 yılında yeni ilanların açıklanacağı konusunda henüz bir resmi açıklama yapmadı. Adaylar yapılacak açıklamları ve ilanlara ait gelişmeleri merakla takip etmekte. Bunun yanı sıra, PTT iştiraklerinden PTTCELL gibi kurumlarda satış ve pazarlama kadrolarında personel alımları devam ediyor. İlanlara erişmek için tıklayın.

SON GELİŞMELER;

Diğer yandan 2018/1 gişe ve büro görevlisi alımlarında yedek listeden alımlar için adayların işlemleri devam ediyor. Son olarak Gazi Üniversitesi tarafından psikometerik test sonuçları açıklandı ve adayların PTT baş müdürlüklerine müracaat etmeleri istenildi.

2019 yılı 5 bin personel alımı ilanları açıklandığında, gişe ve büro görevlisi, postacı, uzman yardımcısı, avukat kadrolarında istihdamlar gerçekleşmesi bekleniyor. Bu alımlardan gişe görevlisi istihdamlarında başvuru şartları PTT şirketleri aracılığı ile hali hazırda çalışanlar ile yeni başvuru yapacak adaylarda farklılık gösteriyor.

POSTACI ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI; Postacı kadrosunda başvurularda eğitim şartında, ön lisans mezunu lojistik, kargo, lojistik yönetimi, posta hizmetleri, uluslararası lojistik, uluslar arası taşımacılık ve lojistik, uluslar arası taşımacılık yönetimi mezunu olmaları gerekli olacak. Diğer bir başvuru şartı ise adayların B ile A2 sınıfı ehliyet sahibi olmaları ve fiziki şartları yerine getirebilmeleri istenilecek.

Gişe ve büro görevlisi alımlarında ise 18 yaşını tamamlamak 35 yaşını aşmamış olmak, emekli

GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI; olmamak, başka bir kurumda mecburi bir görevli ve hizmeti bulunmamak, askerlik ile bir ilişiği bulunmamak şartları aranacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2019, 22:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gerek yok
Gerek yok - 2 yıl Önce

Lisans şartı her bölümü almiyo bing lojistik gibi bölümler var

Selim yilmaz
Selim yilmaz - 2 yıl Önce

Lise mezunuyum sanırım alim yok dimi

Tuğba
Tuğba - 2 yıl Önce

Gişe görevlisi ıcin önlisans bankacilik ve sigortacilik bitirenler girebiliyo mu