PTT 5 Bin Personel Alımına Lise Mezunları Başvurabilecek Mi?

PTT 2019 yılı içerisinde almayı planladığı 5 Bin personel için şartlarını da açıklamaya başladı. Yapılan açıklamalar neticesinde ilana lise mezunu adayların başvurusunun kabul edilip edilmeyeceği belli oldu.

PTT 5 Bin Personel Alımına Lise Mezunları Başvurabilecek Mi?

KPSS'ye girmiş ancak düşük puan almış ya da bazı aksiliklerden dolayı KPSS'ye girememiş olan adaylara müjde! PTT 2019 yılı için yapacağı personel alımlarında KPSS şartı aramıyor. PTT kendi özel bünyesinde bir sınav yapacak ve bu sınavdaki başarı kriterini sağlayan adayları PTT personeli olarak işe alacak. Dolayısıyla yazın yayınlanması planlanan ilana KPSS'ye girmeyen memur adayları da başvurabilecek. PTT'nin kendi özel sınavının şartları ise henüz kamu ile paylaşılmadı.

PTT 5 Bin Personel Alımı için Kadrolar ve Öğrenim Şartları

PTT alım yapacağı 5 Bin personel ilanını yayınlamadan önce kadroları ve öğrenim şartlarını yayınladı.

Yapılan açıklamaya göre postacı kadrosuna başvurmak isteyen adaylar herhangi bir önlisans bölümünden mezun olabilecekler.

Gişe ve Büro Memuru kadrosuna başvurmak isteyen adaylar da herhangi bir lisans bölümünden mezun olabilecekler.

PTT 5 Bin Personel Alımına Lise Mezunları Başvurabilecek Mi?

PTT tarafından açılacak olan 5 Bin kadro için KPSS şartı aranmasa da öğrenim şartı sıkı tutuluyor. Dolayısıyla PTT'ye başvurmak isteyen adaylar lise mezunu olarak kabul edilmeyecekler. En az önlisans mezunu olup PTT'nin kendi özel sınavından başarıyla geçen adaylar 5 Bin kadronun içerisine dahil edilecekler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
şerif özer
şerif özer - 2 yıl Önce

başvuru tarihleri ne zaman ve neren başvuru yapabiliriz ?