PTT 2019 Yılı Lise Mezunu Memur Alım İlanı ile Gişe Memuru, Postacı Başvuru Şartları!

Posta, telefon ve Telgraf A.Ş. PTT 2019 yılı lise mezunu kpss olmadan personel alım ilanları için geri sayım başladı. Gişe memuru, postacı, avukat, uzman yardımcısı kadrolarında personel alımı başvuru şartları neler olacak? İlanlar ne zaman açıklanacak?

PTT 2019 Yılı Lise Mezunu Memur Alım İlanı ile Gişe Memuru, Postacı Başvuru Şartları!

Posta Telefon ve Telgraf A.Ş. PTT'nin 2018/1 yılı ilanlarının yapılmasının ardından yeni bir alım daha beklenmekteydi. PTT 2019/1 bir alımlarında 5 bin personel alımı ne zaman yapılacak? Başvuru şartları neler olacak? KPSS olmadan ptt personel alımı detayları son gelişmeler neler?

PTT A.Ş. iştiraklerinde çok sayıda alım yapılırken kendi bünyesinde gerçekleşecek olan istihdamlar için yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada önceki yıl yapılan alımlarda boş kalan kontenjanların doldurulmasının ve 2019 yılında bir ilana çıkılması muhtemeldir denildi. Adaylar, PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in yapacağı müjdeli haberi beklemekteler.

GİŞE GÖREVLİSİ, POSTACI TEKNİKER ALIMLARI;

Gişe Personeli Alımı Başvuru Şartları: PTT pazarlama, lojistik, Bankacılık, Sigortacılık alanlarında gişe görevlisi alımları yapacak. Gişe görevlisi alımlarında en az 18 yaşını tamamlamış olmaları, 35 yaşını tamamlamamış olmaları, kamu haklarından mahrum olmamak, eğitim şartlarında başvuru yapacak alanda en az lise mezunu olmak gerekli olacak.

Postacı ve dağıtıcı alımlarında adayların B sınıfı ehliyet ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekli olacak. Yaş şartında 18 ile 35 yaş aralığında olmak gerekli olacak. Erkek adaylar için 168 cm bayan adaylar için ise 160 cm'den uzun olmak, boy ile kilo arasındaki farkın 15'ten fazla yada az olmaması gerekli olacaktır.

PTT uzman yardımcısı alımlarında yabancı dil şartlarını taşımak ve YDS sınavından en az 70 ve üzeri puan almak gerekli olacak. Tekniker kadrosundaki alımlarda ise iki yıllık ön lisans mezunu olmak istenilecektir. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 23:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan aykul
Hasan aykul - 2 yıl Önce

Nerden başvuru yapiliyo yardimci olurmusunuz

Batuhan AYAN
Batuhan AYAN - 2 yıl Önce

Bu işi yapabileceğimi düşünüyorum.

Süheyl SARAÇ
Süheyl SARAÇ - 2 yıl Önce

Nerden başvuruyoruz yardımcı olurmusunz