PTT 2018/1 5 Bin Personel Alımı Sınav Sonuçları Duyuruldu!

PTT İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuru ile geçtiğimiz günlerde yapılan PTT 5 Bin Personel alımı yazılı sıınav sonuçlarının açıklandığı ve adaylara İnternet sitesi üzerinden duyurulduğu açıklandı. Detayları sizler için aktarıyoruz.

PTT 2018/1 5 Bin Personel Alımı Sınav Sonuçları Duyuruldu!

PTT Genel Müdürlüğünün düzenlediği PTT bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlara yönelik personel alım sınavının sonuçları PTT Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi tarafından yayınlanan duyuruya göre sonuçların açıkandığı ifade edildi. PTT Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden yayınlanan duyuruları sınava giden adaylar öğrenmek için adayların PTT resmi internet sitesi üzerinde yer alan sorgulama ekranına giderek, adaylardan istenilen bilgileri girerek sisteme giriş yapabilirler. 

HER POZİSYON İÇİN FARKLI BAŞARI PUANI GEREKİYOR

PTT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen sınavın sonuçları elektronik ortamdan ilan edildi. Açıklanan sonuçlara göre birçok aday aldığı puanın yettiği pozsiyonlara başvuru yapabilecek. Hangi puan hangi pozisyon için yeterli sizlere açıklıyoruz; PTT tarafından yapılan pozisyon alımı açıklmasına göre bazı pozisyonlarda 70 puan üzeri alması şartı koyduğumuz adayarda bazu durumlarda ise 60 puan üzeri puanlarının yeterli olacağı açıklandı.

70 Puan ve üstü alan adayların başvuru yapacağı pozisyonlar; Avukat, Mimar, Mühendis; PTT Uzman Yardımcısı ve Tekniker pozisyonları 70 puan üstü alınması gerekiyor.

60 Puan ve üstü adayların başvuru yapacağı pozsiyonlar ise; Gişe ve Büro Görevlisi Pazalarmadan Sorumlu, Gişe ve Büro Görevlisi Lojistikten Sorumlu, Gişe ve Büro Görevlisi, Firma Elemanı, Postacı pozisyonları için en az 60 puan gerekmektedir. 

SONUÇLARA İTİRAZ HAKKI

Sınav sonuçlarından memnun olmayan adaylara Genel Müdürlük tarafından itiraz hakkı tanındı. İtiraz hakları sınav sonuçlarının yayınladığı gün (bugün) itibaren 7 (yedi) gün içerisinde Genel Müdürlüklere yapabileceğini belirtildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
erdoğan
erdoğan - 2 yıl Önce

mülakat hak kazanıp kazanmadığımızı bildiren bir liste açıklanmıyacak mı?

şeyda
şeyda - 2 yıl Önce

pozisyon başvuruları ne zaman nereden ve nasıl yapılacak