PTT 2 Bin Memur Alımı Daha Yapacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 2017 yılı içerisinde 2 bin kişilik memur personel alımı daha yapacak. peki alımlar ne zaman yapılacak.

PTT 2 Bin Memur Alımı Daha Yapacak! Alımlar Ne Zaman Yapılacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamasında Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2 bin 500 personel alımı yapacağını duyurmuş ve bu açıklamanın üzerine PTT 500 kişilik alım ilanı yayımlanmıştı.

PTT geçtiğimiz haftalarda başvurusu biten alımda gişe, büro görevlisi ve dağıtıcı pozisyonları için memur personel alımı gerçekleştirdi. Bakan Ahmet Arslan'ın açıklamasında PTT'nin 2 bin 500 personel alımı yapacağı belirtildi. Yani PTT'nin yıl sonuna kadar 2 bin kişilik daha alım yapması gerekiyor.

Adaylar Lisans ve Önlisans Şartından Şikayetçi

PTT geçtiğimiz 500 kişilik alım ilanında büro görevlisi ve gişe görevlisi için belirlenmiş olan lisans mezunu bölümlerinden ve dağıtıcı kadrosu için ise belirlenmiş olan önlisans bölümlerinden mezun olması gerekmekteydi. Özellikle ortaöğretim mezunları en az dağıtıcı kadrosuna müracaat edebilmek istiyor.

2 BİN MEMUR ALINACAK

PTT, Bakan Ahmet Arslan'ın açıklamasına göre 2 bin kişilik daha memur personel alımı yapılacak. Bu alımların da kesin olarak yapılması beklenmekte olup yine KPSS şartının aranacağı düşünülüyor.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK

PTT ve Bakan Ahmet Arslan diğer alımların ne zaman olacağına dair açıklama yapmadı. Ancak PTT daha yeni 500 kişilik alım gerçekleştirdiği için birkaç ay boyunca yeni alımlar olmayabilir. Fakat yıl içerisinde aralıklarla yayımlanan ilanlar doğrultusunda toplam 2 bin kişilik daha memur personel alımı yapılması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 19:16

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
başkentli
başkentli - 4 yıl Önce

evet ortaöğretim mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz

eylül
eylül - 4 yıl Önce

ya bu ortaöğretim mezunları nereye alınacak;(

70,568 puan aldım askerlık yaptım b ve a2 ehliyetı
70,568 puan aldım askerlık yaptım b ve a2 ehliyetı - 4 yıl Önce

70,568 puan aldım askerlık yaptım b ve a2 ehliyetım var 30 yasındayım