PTT 2 Bin 500 Personel Alacak! Eski Alımlara Göre Kadro ve KPSS Puanları

Posta ve Telgraf Teşkilatının 2 bin 500 personel alımı yapacağını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan duyurdu. Peki alımlar hangi kadrolara göre yapılacak ve KPSS puanları nedir?

PTT 2 Bin 500 Personel Alacak! Eski Alımlara Göre Kadro ve KPSS Puanları
Geçtiğimiz sene Mayıs ayında personel alımı yapan PTT o günden bu yana personel alım ilanı yayımlamadı. Bu süreç içerisinde adaylar PTT personel alımı yapacak mı? Yapacaksa hangi kadrolar için alımın yapılacağı merak ile beklenirken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan bugün konu hakkında açıklama yaptı ve PTT'nin 2017 yılı içerisinde toplam 2 bin 500 personel alımı yapacağını duyurdu. Buna göre önümüzde ki hafta 500 kişilik ilk alımın yapılması bekleniyor ve bu alımların büro görevlisi, gişe görevlisi, dağıtıcı kadroları için yapılması bekleniyor. Peki eski alımlara göre PTT genel olarak hangi kadrolar için alımlar yapıyor ve aranan şartlar nedir?

Eski Yıllara Göre Kadro ve Puan Değerlendirmesi

PTT'nin alım yapacağını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan duyurdu. Eski yıllara göre yapılan alımlara bakıldığında kadrolar;
  • Gişe Görevlisi
  • Büro Görevlisi
  • Dağıtıcı
  • Tekniker
  • Mühendis
  • Avukat
  • Mimar
  • İç Mimar

Yukarıda verilen kadrolar için PTT alımlar gerçekleştirmekte olup bu kadrolar için geçtiğimiz sene de alım yapıldı. Adayların mutlaka Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi gerekmekte olup belirlenmiş olan asgari puanı alması gerekmektedir. Kadrolara göre geçen sene en düşük atama yapan dağıtıcı personeli olmak ile beraber 63 KPSS puanı ile memur alımı yapıldı. Öte yandan tüm pozisyonlar için ortalama olarak 63 - 92 KPSS puan arası atama yapılmıştır. Adayların PTT personel alım ilanına başvurması için 35 yaşını doldurmaması gerekiyor.

NOT: Yukarıda yazılan KPSS puanları ve kadrolar geçen sene yapılan alımlardan esas alınarak belirtilmiştir. Bu sene ki KPSS puanları ve kadroları değişiklik gösterebilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 22:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih KURUDERE
Fatih KURUDERE - 5 yıl Önce

Hangi branşta teknikerlik ?