Prof. Dr. Mehmet Öz Corona Virüsünde Korkunç Gerçekleri Anlattı!

Prof. Dr. Mehmet Öz tarafından yapılan duyuruda corona virüsü için korkunç gerçekleri duyurdu. Buna göre virüsün mutasyona uğrayacağı söylendi.

Prof. Dr. Mehmet Öz Corona Virüsünde Korkunç Gerçekleri Anlattı!

Ülkemizde başta olmak üzere 200'e yakın ülkede bulunmakta olan corona virüsü salgını pek çok ülkede artmaya devam ederken Türkiye'de de ciddi önlemler alınmaya devam ediyor. Buna göre bir çok vatandaş virüsün nasıl geçeceği, aşının üretilip üretilemeyeeğine yönelik araştırmalar yapaya devam ederken Prof. Dr. Mehmet Öz tarafından yapılan corona açıklamasında korkunç ifadeler kullanıldı ve bir çok kişinin ürkmesine sebebiyet verdi. Peki Prof. Dr. Mehmet Öz neler söyledi, corona virüsü gerçekleri nelerdir?

Prof. Dr. Mehmet Öz Corona Açıklaması

Prof. Dr. Mehmet Öz tarafından yapılan resmi açıklama da "Koronavirüs'ten kaçış yok, istisnasız hepimiz yakalanacağız ama ne kadar geç o kadar iyi" diyen Prof. Dr. Mehmet Öz, "Aşısı bulunsa bile mutasyona her uğradığında aşı işlevini kaybedecek; tam koruma her zaman bağışıklık sisteminizdir" ifadeleri kullanıldı. Sözlerine "Yenilerinden değil. Yani tam koruma sağlamaz. Tam koruma her zaman için bağışıklık sisteminizdir. Her sene dünyada yarım milyar insan grip virüsüne yakalandığından bahseden Dr. Mehmet Öz, "koronavirüsler (sars, mers vb.) ile de yaşamaya alışacağız (tabii mers ile belki 1000 yıl sonra), Her sene dünyada yarım milyar insan grip virüsüne yakalandığından bahseden Dr. Mehmet Öz, "koronavirüsler (sars, mers vb.) ile de yaşamaya alışacağız (tabii mers ile belki 1000 yıl sonra)Ve hatta hastalığı da atlattı. Vücudu virüsle yaşamaya çoktan alıştı ya da virüs o vücutta yaşayamadı ve başka konaklara geçti." şeklinde devam etti. Buna göre corona virüsünün önüne geçmek için aşısını ya da ilacın bulunmasını beklemek yerine bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinin gerektiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 11:45
YORUM EKLE