POMEM Yaş Düzenlemesi İçin Kanun Teklifi Verildi! Polis Alımlarına Yaş Düzenlemesi Geliyor!

Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) başvurularında yer alan yaş düzenlemesinin değişikliği için AK Parti kanadından teklif Meclis’e sunuldu. POMEM yaş şartı için yapılacak değişiklik ile 30 yaş şartında esneme bekleniyor.

POMEM Yaş Düzenlemesi İçin Kanun Teklifi Verildi! Polis Alımlarına Yaş Düzenlemesi Geliyor!

AK Parti, POMEM’lere başvuruda kullanılan 30 yaş şartının değiştirilmesini içeren yasa teklifini TBMM’ye sundu. Yeni düzenleme teklifi kabul edilirse 30 polis alımı yaş şartının esnetilmesi bekleniyor.

Teklif ile 3201 sayılı Kanunun ek 24. maddesinin ikinci fıkrasında değişiklik yapılması bekleniyor. Mevcut yasada yer alan;

“…taban puanı almış olanlar arasından sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla otuz yaşından gün almayan erkek ve kadın adaylar…” ifadesinin yerine,

taban puanı almış olan erkek ve kadın adaylar” ifadesinin yer alması ve buna göre yaş şartının kanun yerine yönetmeliklerle düzenlenmesi bekleniyor. Bu kanunun değişmesi ile birlikte yaş şartında da esneme bekleniyor.

YAŞ SINIRI ESNETİLECEK

AK Parti’nin 10 Ekim 2018 tarihinde sunduğu kanun teklifi, POMEM’lere başvuruda yaş şartının esnetilmesini bekleyen binlerce aday için müjde olarak nitelendiriyor. Bu sayede 30 yaşını geçmiş adayların da polis alımlarına başvuruda bulunabilmesi sağlanacak.

Kanun teklifinin Meclis gündemine gelmesi ve kabul edilmesiyle yeni yaş düzenlemesi kurum ilanlarında ayrı olarak belirtilecek ve farklı zamanlarda yapılan alımlarda farklı yaş sınırının olması sağlanacak. Çıkarılacak yönetmeliklerle yaş sınırının ne olacağı ise teklifin Meclis’ten geçmesinin ardından gündeme gelecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 14:45

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 2 yıl Önce

Yas siniri 35 olsun üniversite mezunuyuz işsizlik almis basini gidiyor bütün millet dua eder

Ferit
Ferit - 2 yıl Önce

Yaş sınırı en az 35 hiç olmasa daha iyi olur herkes faydalanabilsin. Madem devlete polis lazim bize de iş lazim karşilikli kabul olur

Atanamayan
Atanamayan - 2 yıl Önce

Yaş 35 olsun ve mağduriyet son bulsun İnşAllah. Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Tss
Tss - 2 yıl Önce

Yıllardır bekledik yıllardır hayallerimiz öldü. İnşAllah hayırlısı olur artık

ferhat
ferhat - 2 yıl Önce

yas siniri 33 olsun lise menuzu kpss sarti olmasin lutfen bi sans verin bu kadar milyonlarca bekleyen insanlara

İsimsiz
İsimsiz - 2 yıl Önce

Yok yok 50 yapın yaşı yaptığınız da artık saçmalık bence 30 yaşını geçmiyecek geçmemesi lazım bu ülkeye genç çevik insanlar lazım..

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

50 olsun

Dede
Dede - 2 yıl Önce

Yavrum lütfen 50 olsun