POMEM ve PÖH Alımlarında Yaş Şartı 32 Olsun!

Polis alımlarında yaş şartı 32 olsun! Adaylar sosyal medya üzerinden seslerini duyurarak POMEM ve PÖH alımlarında yaş şartının esnetilmesini istemekteler! İşte adayların talepleri

POMEM ve PÖH Alımlarında Yaş Şartı 32 Olsun!

Polis alımlarında yaş şartı esnetilir mi?

2019 yılında 35 bin polis alımı yapılacak. Polis adayları yeni yapılacak POMEM, PÖH, PMYO, PAEM kadrolarındaki ilanları beklerken başvuru şartlarının esnetilmesini istemekteler. Bilindiği gibi POMEM alımlarında 30 olarak alınan yaş şartında adaylar beklentiyi karşılamadığını belirtmekte ve yeni yasama yılının açıldığı Ekim ayından bu yana polis alımlarına ilişkin yaş şartının esnetilmesi için taleplerinin karşılanmasını beklediler. 

Kamu kurumlarına yapılan bir çok memur alımlarında yaş şartı 35 olarak açıklanmakta. Adaylar bu alımlardaki gibi Polis alımlarında da üst yaş sınırının yapılacak düzneleme ile esnetilmesini istemekteler. 24. dönem POMEM alımları ne zaman yapılacağı henüz belli olmasa da Polis Akademisi Başkanlığının 2019 yılı için açıklayacağı alımlarda kadın ve erkek adaylar için lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar arasından çok sayıda polis alım yapılması bekleniyor. 

Sosyal medya üzerinden ve işin olsa sitemize mesaj atarak seslerini duyuran adaylar POMEM yaş şartının 32 yaşını doldurmamış düzenlemesini talep etmekteler. Milletvekili Arzu Erdem daha önce yaptığı açıklamalarda bu konuda çalışmalarımız sürecek açıklamasını yapmıştı. "Lise mezuniyetini, 1 Ocak engelini,  askerlik şartını, kız alımını, hepatit B taşıyıcılarının alımını başardık. Şimdi sırada yaş şartının 32'ye yükseltilmesi var bu konuda çalışmalarımız sürecek" açıklaması yapmıştı. Adayların talepleri ise şu şekilde; "Pomemde yaş şartının 1 Ocak itibariyle 32 yaşı doldurmamış olarak yani 01/ 01/1986 ve sonrası olarak düzenlenmesini talep ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 18:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan sahin
Hasan sahin - 2 yıl Önce

Devletime sesleniyorum 45 yaş altı çok insanlar var herseyde bu yaş olursa Türkiye kazanır fikrim budur

Nurau
Nurau - 2 yıl Önce

Bence yaş şartını 35 yapilmali

Caner TANRIVERDİ
Caner TANRIVERDİ - 2 yıl Önce

32 olması çok doğru ve yerinde bi karar olacaktır

Serap Aksüt
Serap Aksüt - 2 yıl Önce

Keşke boy sınırını da kaldirsalar çok güzel olur

Apo kaya
Apo kaya - 2 yıl Önce

2019 daki POMEM başvuruları ne zaman açıklanacak ?

Ali 46
Ali 46 - 2 yıl Önce

Yas esnetilsin bir de erkeklerin boy şartı 1.65 e çekilsin

Mustafa mete
Mustafa mete - 2 yıl Önce

Yas sarti esnetilsin

Ayşegül
Ayşegül - 2 yıl Önce

Siz sadeceee yaş diye tutturdunuzzz . Boy şartını daa az bişey olsun esnetsinler .